2014 BASKETBOL DÜNYA KUPASI RAKİPLERİMİZ KİMLER – TÜRKİYE BASKETBOL DÜNYA KUPASINDA HANGİ GRUPTA KİMLERLE KARŞILAŞACAK

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

2014 basketbol dünya kupası, 2014 basketbol dünya kupası ne zaman, 2014 basketbol dünya kupası türkiyenin rakipleri kim, türkiye 2014 basketbol dünya kupasında kimlerle eşleşti, türkiye 2014 basketbol dünya kupasında hangi grupta oynayacak, 2014 basketbol dünya kupası türkiyenin rakipleri hangi ülkeler, basketbol dünya kupası rakiplerimiz kimler, dünya kupası rakiplerimiz kimler, 2014 dünya kupası rakiplerimiz kimler

dünya basketbol turnuvası - 2014 BASKETBOL DÜNYA KUPASI RAKİPLERİMİZ KİMLER - TÜRKİYE BASKETBOL DÜNYA KUPASINDA HANGİ GRUPTA KİMLERLE KARŞILAŞACAK

Dört yılda bir yapılan ve bugüne kadar adı FIBA Dünya Şampiyonası ya da Basketbol Dünya Şampiyonası olarak bilinen ulusal erkek basketbol takımlarının katıldığı dünya turnuvası FIBA tarafından dört yılda bir düzenlenir.

2014 yılından itibaren FIBA Basketol Dünya Kupası adıyla düzenlenecek olan turnuvada kuralar çekilerek gruplar belli oldu.

Türkiye’nin de bulunduğu FIBA Basketbol Dünya Kupası turnuvası bu sene İspanya da 30 Ağustos ve 14 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Geçtiğimiz gün Barcelona’da yapılan kura çekimi sonucunda Türkiye Basketbol Milli Takımı rakipleri belli oldu.

Basketbol Dünya Kupası kuralarının çekilmesiyle belli olan gruplarda Türkiye C grubunda mücadele edecek. Türkiye bu sene 2014 Basketbol Dünya Kupası grup maçlarında ABD, Finlandiya, Yeni Zelanda, Ukrayna, Dominik Cumhuriyeti ile karşı karşıya gelecek.

2014 Basketbol Dünya Kupası Türkiye’nin Rakipleri Kimler

ABD, 
Finlandiya, 
Yeni Zelanda, 
Ukrayna, 
Dominik Cumhuriyeti, 

İşte 2014 Basketbol Dünya Kupası Grupları

– A Grubu: İspanya, Mısır, İran, Sırbistan, Brezilya, Fransa 
– B Grubu: Arjantin, Senegal, Filipinler, Hırvatistan, Porto Riko, Yunanistan 
– C Grubu: ABD, Finlandiya, Yeni Zelanda, Ukrayna, Dominik Cumhuriyeti, Türkiye 
– D Grubu: Litvanya, Güney Kore, Angola, Slovenya, Meksika, Avustralya

30 Ağustos 2014 ve 14 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacak olan Basketbol Dünya Kupasında takımımıza şimdiden başarılar diliyoruz.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir