2014 FİTRE VE ZEKAT BEDELİ KAÇ PARA – 2014 FİTRE BEDELİ NE KADAR – KAÇ PARA FİTRE VERİLMELİDİR

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
2014 fitre kaç para - 2014 FİTRE VE ZEKAT BEDELİ KAÇ PARA - 2014 FİTRE BEDELİ NE KADAR - KAÇ PARA FİTRE VERİLMELİDİR

2014 FİTRE ZEKAT BEDELİ NE KADAR…

2014 yılı Ramazan ayının gelmesi ile beraber ramazan ve oruç için tüm hazırlıklar devam ediyor. 

Oruç tutacaklara şimdiden oruçlarının kabul olmasını ve ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Ramazan ayı hazırlıkları sürerken Diyanet İşlerinden beklenen haber geldi ve 2014 yılı fitre ve zekat miktarı açıklandı.

2014 Yılı Fitre Zekat Miktarı 10 TL Olarak Açıklandı

Bu ramazan ayında da yoksul sayılan kişilere verilen, fitre zekat parası olarak bilinen fıtır sadakası, fakir olması şartı ile kişilere verilebilir. Diyanet İşlerinin açıkladığı miktar olan fıtır sadakası miktarı 2014 yılı için 10 TL olarak belirlendi. Geçen seneki 2013 ramazan ayında fitre miktarını Diyanet İşleri  9,5 TL olarak belirlemişlerdi.

RAMAZAN KUMANYA PAKETİ FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ>>>
Fitre Nedir Kimlere Fitre Verilir?

Fitre Nedir?

Fitre ya da fıtır sadakası, temel ihtiyaçlarının dışında belli bir mala sahip ve durumu iyi olan oruç tutamayacak durumda olan Müslümanların Ramazan ayında fakirlere verdikleri yardım.
İslam dinince zengin sayılan bütün Müslümanların, fıtır sadakalarını vermeleri vaciptir.


Fitre Kimlere Verilir Kimlere Verilmez?
Anneye, babaya, dedeye, nineye, oğula, kıza, bunların çocukları olan torunlara zekat, fitre verilmez. Çünkü bunlar bir bakıma soframızın ortaklarıdırlar. Bunlara zekatla, fitreyle değil de servetin kendisiyle bakılır, yabancı muamelesine maruz bırakılmaktan kaçınılır.

Bunların dışında zekat ve fitre verilecekler

Evlenip başka aileye karışmış ihtiyaç sahibi kız kardeşe, ayrı ev kurmuş oğlan kardeşe, bunların çocukları olan yeğenlere, kayınpedere, kayınvalideye, damada, ihtiyaç sahibi geline, halaya, teyzeye, dayıya, bakıma muhtaç öğrencilere, bunlara bakan vekillerine zekat ve fitre verilerek tüm ihtiyaç sahibi insanların imdadına koşmaya gayret edilir.

fitre ve zekat, fitre ve zekat nedir, kimlere fitre verilir, 2014 fitre bedeli kaç para, 2014 fitre zekat parası kaç para, 2014 ne kadar fitre verilecek, bu seneki fitre bedeli kaç para, ne kadar fitre verilmelidir, arkadaşa fitre verilebilinirmi, kim fitre vermek zorunda, fitre vermek nedir, fitre ve zekat anlamları, fitre ve zekat aynımıdır, 2014 fıtır sadakası kaç para, bu sene kaç para fıtır sadakası verilecek, fıtır sadakası nedir kimlere verilir, bu yazı 

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir