2014 PYBS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK – PYBS 2014 DEVLET PARASIZ YATILI VE BURSLULUK SINAVI NE ZAMAN

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
2014 pybs - 2014 PYBS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK - PYBS 2014 DEVLET PARASIZ YATILI VE BURSLULUK SINAVI NE ZAMAN

PYBS PARASIZ YATILILIK VE BURSLULUK SINAVI…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ve 5. 6. 7. 8. 9. 10. ve 11. sınıf öğrencilerin katılabilecekleri PYBS yani Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı hakkında merak edilenleri ve sınav hakkındaki bilgileri sınava girecek olan öğrencilerin sınav sonrasında neler yapacağı ve PYBS tercih ve kayıt işlemleri birde PYBS sınavı ne zaman, PYBS tercih işlemleri ne zaman, PYBS kayıt işlemleri ne zaman,
PYBS sınavını kazanlar ne kadar para alacak, PYBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak gibi soruları sınava girecek öğrencilerin şimdiden merak etmesi üzerine sizlere bu yazımızda ortaokul ve lise öğrencilerin girecekleri PYBS Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı hakkında merak edilen soruların yanıtlarını derledik.

PYBS Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Ne Zaman?

Her yıl yapılan ortaokul ve lise öğrencilerin katıldığı Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı yani PYBS 22 Haziran 2014 Pazar günü saat 10:00 da yapılacak.

Tüm ortaokul ve lise öğrencilerinin katılabileceği Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı PYBS 5.6.7.8.9.10.11. sınıfa giden öğrencilerden Parasız Bursluluk sınavından yararlanmak isteyenlerin katılımı ile sınav 22 Haziran 2014 de yapılacak.

5. 6. 7. 9. 10. ve 11. sınıflar için yapılacak olan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı PYBS 22 Haziran 2014 Pazar saat 10:00 da yapılacak olup, Ayrıca 8. sınıfa giden öğrenciler için PYBS Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına girmelerine gerek kalmamıştır. Yani 8. Sınıf öğrencileri TEOG ortak sınavlardan aldıkları puanlar ile yerleştirme işlemleri yapılacaktır.

Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına giren öğrencilerin PYBS Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı ise;
2014 PYSB Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı sonuçları 22 Temmuz 2014 tarihinde açıklanacaktır.

2014 PYBS SINAV SONUÇLARI ÖĞREN>>>
(PYBS Sınav Sonuçları açıklandığında buradan öğrenebilirsiniz)

2014 PYBS sonuçları nın açıklanmasının ardından sınavı kazanan öğrenciler okullarına giderek Parasız yatılı ve bursluluk öğrenim için tercih yapacaklardır.
2014 PYBS tercihleri ne zaman yapılacak diye merak edenler için ise PYBS Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı tercih işlemleri 06 Ağustos 2014 ve 15 Ağustos 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Peki PYBS Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavını kazanan öğrenciler ne kadar para alacaklar;
PYBS Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı kazanan ve başarılı olan öğrenciler 3 ayda bir 398,72 TL para alacaklar. PYBS kazanan öğrencilerin paraları öğrenci velileri tarafından açılacak olan banka hesaplarına yatırılacaktır.

pybs ne zaman, pybs sınav tarihi ne zaman 2014 pybs ne zaman yapılacak, 2014 pybs sınav tarihi ne zaman, parasız yatılı bursluluk sınavı ne zaman olacak, 2014 parasız yatılı ve bursluluk sınavı ne zaman, devlet parasız yatılı bursluluk sınavı ne zaman, pybs sınavı hangi tarihte olacak, pybs haziranın kaçında yapılacak, kaç puan alan pybs sınavını kazanacak, kaç puanla pybs kazanılır, pybs sınav konuları neler, pybs sınav sonuçları açıklandı, pybs tercih işlemleri, pybs kayıt işlemleri ne zaman, pybs kazanan kaç para alacak, parasız bursluluk sınavını kazanan kaç para alacak, pybs parası kaç para,

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir