3 haftada incelten selülit yağı

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
selülit - 3 haftada incelten selülit yağı

Prof. Dr. Ahmet Maranki önerileri ile daha sağlıklı, daha güzel ve daha formda bir hayat yaşamamız için birbirinden faydalı önerileri ile her zaman dikkatimi çekiyor. Özellikle kış aylarında soğukalgınlığı önerilerini vazgeçmeden uyguluyorum ve sonuçtan ailece memnunuz. Bugün de sizlerle Prof. Dr. Ahmet Maranki’ye ait bir selülit yağı tarifi vereceğim. Düzenli uygulandığında 3 haftada etkisini gösterdiği söylenen bitkisel yağ karışımı denemeye değer.

Malzemeler: 
10 gram susam yağı, 10 gram badem yağı, 10 gram buğday yağı, 10 gram portakal yağı, 5 gram fındık yağı, 5 gram limon yağı, 5 gram biberiye yağı, 5 gram kayısı yağı, 5 gram keten tohumu yağı, 5 gram menekşe yağı, 5 gram okaliptüs yağı, 5 gram lavanta yağı, 5 gram kekik yağı, 5 gram nane yağı, 5 gram tarçın yağı, gram pelesenk. 

Kullanımı: 
Karıştırılan yağ karışımı hafifçe ısıtılır. Vücut ısısına yakın olan karışım, selülit olan bölgeye sürülür. Karışım tene iyice yedirildikten sonra hafifçe cildi kızartacak kadar ham ipek keseyle veya kabak lifi gibi bir keseyle sertçe bastırarak 10-15 dakika masaj yapılır. Yağlanmış bölge daha sonra mutfak streciyle sarılıp, ter atmak için egzersiz yapılır. En az 20 dakika aktif ve terletici hareket yaptıktan sonra banyoda iyice ovularak yıkanır. Bu işlemi en az 3 hafta boyunca günde 1 kez yapmak gerekiyor. 

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir