7 GÜZEL ADAM DİZİSİ OYUNCULARI KİMLER KONUSU NEDİR – 7 GÜZEL ADAM DİZİSİ KARAKTER İSİMLERİ

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
7 güzel adam dizisi1 - 7 GÜZEL ADAM DİZİSİ OYUNCULARI KİMLER KONUSU NEDİR - 7 GÜZEL ADAM DİZİSİ KARAKTER İSİMLERİ

7 GÜZEL ADAM DİZİSİ OYUNCULARI VE KONUSU…

Son zamanlarda ekranlarda yer alan dönem dizilerine TRT 1 de bir yenisini ekledi. TRT 1 ekranlarında 1950’li ve 1970’li yıllarda yaşamış ve aynı lisede okumuş 7 ünlü şairin hayatlarını konu alacak diziyi ile izleyiciyle buluşturacak. O yıllarda edebiyat tarihine damga vuran 7 şairin hayatının tamamıyla anlatılacağı dizinin adı ise 7 Güzel Adam Olarak ekranlarda yer alacak. 
TRT 1, 7 Güzel Adam dizisi ile hayatlarını anlatacağı şairlerimizin isimleri; Erdem Beyazıt, Cahit Zarifoğlu, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, Ali Kutlay, Akif İnan ve Alaaddin Özdenören olacak. Bu yedi ünlü şairin hayatlarını 7 Güzel Adam dizisinde canlandıracak isimler ise büyük bir titizlikle ve uğraşla seçilmiştir. 

7 Güzel Adam dizisi oyuncularının isimleri ve karakter isimleri gibi bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. 7 güzel adam dizisi izle dikçe tarihimizin de ayrıntılarını öğrenmemizin yanı sıra 7 güzel adam dizisinin çekimleri için Kahramanmaraş’ta kurulan set o dönemi daha iyi anlatmak için o günlere özel olarak tasarlanmıştır. 7 Güzel Adam dizisinde kim kimi canlandırıyor 7 güzel adam dizi oyuncularının isimlerini ve dizinin konusunu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

7 Güzel Adam Dizisi Oyuncuları Kimler


Erdem Beyazıt – URAZ KAYGILAROĞLU
Cahit Zarifoğlu – BARAN AKBULUT
Rasim Özdenören – MERTCAN SEVİMLİ
Nuri Pakdil – KEMAL UÇAR
Ali Kutlay – ÇAĞDAŞ TEKİN 
Akif İnan – YİĞİT ÇAKIR
Alaaddin Özdenören – ORHAN KANALP 
Zehra – YILDIZ ÇAĞRI ATİKSOY
Kenan Hoca – İLKER KIZMAZ 
Naciye – ŞAHİKA KOLDEMİR 
Emine – PINAR GÖK 
Hale – DENİZ ALAN 
Cevat – BORA CENGİZ 
Hakkı – MERT ASKER 
Zafer – İBRAHİM ERSOY 
Güler – ECEM AKYOL 
Kahraman – MEHMET CAN GÜRELER 
Kerim – MAHMUT EMRE YAKUT 
İmam Adem – ENGİN YÜKSEL 
Celal – CENGİZ TANGÖR 
Deli Hamdi -HAKAN ALTUNTAŞ 
Ökkeş Bey – MEHMET YAŞAR 
Hatice – SEMA ŞAHİNGÖZ 
Hacer – MÜZEYYEN DURGUN 
Handan Öğretmen – ÖZLEM ÜNALDI 
Yeliz – DİLARA ARAS 
Selda – DİLAN DEMİREL 
Mustafa Hoca – BÜLENT UZ 
Harun Hoca – ALİ RIZA ÖZSÖYLER 
Mahmut – ŞAHDİ ÖZDEMİR 
Ejder – SÜMER TEKİN 
Seyid – ÖKKEŞ AVGIN 
Üstad (NECİP FAZIL) – KENAN BAL

7 Güzel Adam Dizisi Konusu

Türk Edebiyatının bir dönemine damgasını vurmuş olan ve tanıyan insanların bir daha asla kopamadığı usta edebiyatçılarından Sezai Karakoç, Cahit Zarifoğlu, Mehmet Akif İnan, Erdem Beyazıt, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil ve Alaadin Özdenören’in hayatının anlatılacağı 7 Güzel Adam dizisi çok yakında TRT 1’de izleyici karşısına çıkacak. 
Yedi Güzel Adam dizisinin hikayesi edebiyata lise yıllarında gönül veren ünlü şair Erdem Beyazıt’ın öğretmen olduktan sonra tekrar okuduğu Kara Lise’ye dönmesiyle başlıyor. Kahramanmaraş’taki Kara Lise’de başlayan hikaye İstanbul, Ankara ve Afyonkarahisar’a kadar uzanacak.

7 güzel adam, 7 güzel adam oyuncuları kimler, 7 güzel adam karakterleri kimler, 7 güzel adam kimkimdir, 7 güzel adam dizisi izle, 7 güzel adam dizisi oyuncu isimleri, 7 güzel adam dizisi konusu, 7 güzel adam nedir, 7 güzel adam resimleri, 7 güzel adam karakterleri, 7 güzel adamdaki oyuncular kimler, 7 güzel adam dizisi konusu nedir, 7 güzel adam dizisindeki şairler kimler, hangi şairlerin hayatları dizi oluyor, 7 güzel adamdaki şairler kimler, 7 güzel adam dizisi özeti, 7 güzel adam 1. bölüm izle, 7 güzel adam ne zaman başlıyor,

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir