Artık Bakıcı Bulmak Çok Kolay!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
hastabakıcılar - Artık Bakıcı Bulmak Çok Kolay!

Rahmetli babaannemi az çok da olsa hatırlıyorum. Yumuşacık elleri, değişik bir konuşma tarzı, nur,pak bir yüzü vardı. Hayatının son zamanlarını bizim evimizde geçirmişti. Onunla oyunlar oynar, o yaşlı kadını yorana kadar koştururduk. Bize hiç kıyamaz ne istersek yapardı. En çok hasta olduğu günlerde dahi bizimle uğraşır, bizimle vakit geçirirdi.

Son dönemlerinde iyice rahatsızlanmıştı. Annem ve babam çalıştığı için bir bakıcı ihtiyacı doğmuştu. Rahmetli babam o dönem çok aramıştı. Gördüğü herkese soruyordu. Yaşlı bakıcılar, Hasta bakıcılar nereden buluruz diyordu. Maalesef o dönem böyle bir bakıcı bulamadık ve annem işinden ayrılmak zorunda kaldı. Babannemin son günlerdi tüm ihtiyaçlarını annem giderdi.

Babaannem köylü bir kadın olduğu için olduğu teknolojinin t’sinden bile anlamazdı. Evimizdeki televizyon bile kendisine çok ilginç geliyordu.

Babaannem konuşmayı, muhabbet etmeyi çok severdi. Bir gün evde televizyon izlemeye başlamadan önce babaanneme ”bak babaanne ben televizyon izleyeceğim sakın konuşma ha” demiştim. Kadıncağız bir süre hiç konuşmadan bekledi ama duramuyordu zaten kıpırdanmalarından da anlayabiliyordum. En sonunda dayanamadı ve ”oğlum bir şey söyleyebilir miyim” dedi. ”Söyle babaanne” dedim.

”şimdi biz televizyonu kapatınca içindekiler akıp gidiyor mu yoksa yerinde duruyor mu” dedi.
”hayırdır babaanne ne yapacaksın” dediğimde babaannem bombayı patlattı. ”eğer içindekiler kapatınca duruyorsa kapat azcık sohbet edelim sonra yine izlersin” dedi.

Mekanı cennet olsun inşallah.

Artık günümüzde internetten online olarak bir çok işlemi yapabildiğimiz gibi bakıcı bulma işini de internetten yapabiliyoruz.

Yaşlı Bakıcılar,Hasta Bakıcılar, Çocuk ve Bebek Bakıcılar bulmak bir tık ötemizde olabiliyor. bu iş için kurulmuş internet siteleri ve danışmanlık hizmetleri sunan şirketler var.

Sertifkalı hasta bakıcılar, deneyimli bebek ve çocuk bakıcılar bulmak için internette biraz araştırma yapmanız yeterlidir.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir