Blogger Önceki Kayıt , Sonraki Kayıt Yazısını Değiştirmek

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Yeni hazırladığımız bir blog projesi için Blogger’da yer alan ”Önceki Kayıt” ve ”Sonraki Kayıt” yazısını değiştirmem gerekiyordu. Aklıma gelen ilk işlem , Şablonu genişletip , ”newerpost , olderpost , newerpage, olderpage” gibi bir arama yapmaktı. Google’da arama yaptım bu konu hakkında çok da fazla bilgi yer almıyordu. Belki birilerinin işine yarar diye kısaca anlatacağım.

1-) Blogger’da ÖNCEKİ KAYITLAR yazısını değiştirmek.
Şablonunuzda  ”Widget Şablonlarını Genişlet” dedikten sonra <data:olderPageTitle/> aratın ve bulduğunuzu değiştirmek istediğiniz ibare ile değiştirin. Kırmızı ile yazdığım kodu bulduğunuzda yerine istediğinizi yazabilirsiniz. Bloğunuz da Önceki Kayıt olarak görünür , siz Önceki Yazı , Bir önceki Makale olarak yada istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

2-) Blogger’da SONRAKİ KAYITLAR yazısını değiştirmek.
Şablonunuzda  ”Widget Şablonlarını Genişlet” dedikten sonra <data:newerPageTitle/> aratın ve bulduğunuzu değiştirmek istediğiniz ibare ile değiştirin. Kırmızı ile yazdığım kodu bulduğunuzda yerine istediğinizi yazabilirsiniz. Bloğunuz da Sonraki Kayıt olarak görünür , siz Bir Sonraki Yazı , Bir Sonraki Makale olarak yada istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Örneğin ben konusmalarimiz.blogspot.com bloğumda Bir önceki söyleşi , bir sonraki söyleşi olarak değiştirdim.

Örnek resim aşağıdadır.

Screenshot 2 - Blogger Önceki Kayıt , Sonraki Kayıt Yazısını Değiştirmek

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir