Blogunuza Google+ Yorum Eklentisi

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Blogger her geçen gün yeni özellikler ile alt yapısını güçlendirmeye ve dolasıyla bir çok blog yazarının Blogger’ı tercih etmesini sağlayacak adımlar atmaya devam ediyor. Son olarak Google + ile Blogger’ın yorum bileşenlerini birbirine entegre ederek hoş bir çalışmaya imza atmış oldu. Yorum yapmak daha kolay hale geldi diyebiliriz.

Google+ yorum eklentisi nasıl çalışır?
Google+ Google’ın Buzz’dan sonra sosyal ağ için attığı en büyük adımdır. Hali hazırda neredeyse Facebook’a yetişen kullanıcı sayısı ile pazardan payını almış durumdadır.

Google+ üzerinde Blog yazılarınızı paylaşıyorsanız bu sizin blogunuz için bir avantajdır. Ziyaretçiler ister Google+ akışında ister sizin blogunuzda direkt olarak konu altına yorum yapabilirler. Google+ zaman tünelinde yapılan yorumlar otomatik olarak blogunuzdaki konunun altında belirir. Blogunuzda konunun altına yapılan yorumlar zaman tünelindeki ilgili paylaşım altında belirir.

Google+ yorum eklentisi nasıl etkinleştirilir?
Blogger yönetim panelinize giriş yapıp Google+ sekmesine geliniz.

Screenshot 4 - Blogunuza Google+ Yorum Eklentisi

Bu blogda Google+ yorumlarını kullan ” seçeneğini işaretleyerek bileşeni etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca bir yazıyı yayınladıktan sonra hemen paylaşılmasını yada paylaşırken izin istemini de etkin hale getirerek Google+’ı etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Örnek yorum aşağıdadır.

Screenshot 5 - Blogunuza Google+ Yorum Eklentisi

Yorumları herkesten ve Google+ arkadaşlarınızdan olarak iki kategoride sınıflandırabilirsiniz. Bu işlen için yorumların hemen sağ üst köşesinde bulunan ”herkesten” ve ”yalnızca Google+ çevrelerinizden” seçenekleri ile yapabilirsiniz. ”en beğenilen yorumlar” seçeneği ile en çok beğenilmiş yorumları da süzdürebilirsiniz.

Screenshot 6 - Blogunuza Google+ Yorum Eklentisi

Yeni yorumlar nasıl görüntülenir?
Bu yorum bileşeni ile birlikte yönetim panelinizde bulunan ”yorumlar” sekmesi kaybolur. Yazılarınıza yapılmış yorumları yönetim panelinden kayıtlar sekmesi bölümünden görüntüleyebilirsiniz.

Screenshot 7 1024x83 - Blogunuza Google+ Yorum Eklentisi

Google+ yorum eklentisinin dezavantajı nedir?
Google+ yorum bileşenini etkinleştirdiğinizde yalnzca Google+ kullanıcıları yorum yapabilirler. Ad,Url gibi kısımlar doldurularak yorum yapılamaz hale geliyor.

İyi Bloglamalar
Vural Egemen Sarıgöz

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir