CEP TELEFONU SORGULAMA EKRANI – CEP TELEFONU İMEİ SORGULAMA EKRANI

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

cep telefonu sorgulama, cep telefonunun kaçak olup olmadığını nasıl anlarım, cep telefonu sahte olup olmadığını öğrenme, cep telefonu kayıt sorgulama, cep telefonu kayıtlı mı öğrenmek nasıl, cep telefonu kayıt ekranı, cep telefonum çalıntı mı nasıl öğrenebilirim, cep telefonum kayıtlı mı nereden öğrenebilirim,

cep telefonu sorgulama ekranı - CEP TELEFONU SORGULAMA EKRANI - CEP TELEFONU İMEİ SORGULAMA EKRANI

Teknolojinin hızla gelişmesi ile hayatımızda vazgeçilmez yeri olan şeylerin başında ilk gelen cep telefonlarıdır. Cep telefonlarındaki akıl almaz değişim ve sunduğu olanaklar hepimizin tercih etme nedenlerindendir.

Cep telefonlarına olan büyük ilgiden ve çok talep olmasından dolayı cep telefonları artık ülkemize kaçak yollardan da sokularak satılıyor. Daha ucuz olan kaçak telefonları alanlar çoğu zaman orjinal denilerek kandırılıyor. Kaçak telefonların ise kayıt ettirilmemesi durumunda telefon kendiliğinden artık sinyal almamaya başlıyor ve telefon kapanıyor.

Peki Cep Telefonlarının Kaçak Sahte Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır

Telefonunuzun kaçak olup olmadığını yapılacak 3 işlemle öğrenmek mümkün. Buna göre;

1- Cep telefonunuzda *#06# tuşlarına basıyorsunuz. Ekrana gelen 15 haneli bir numara sizin telefonunuzun IMEI numarasıdır.

2- http://imei.tk.gov.tr/ adresine girdiğinizde IMEI sorgulama ekranıyla karşılaşacaksınız. Satıra ara vermeden baştan başlayarak 15 rakamı giriyorsunuz. Sonra sorgula tuşunu tıklıyorsunuz.

3- Aşağıda kayıtlı olup olmadığı çıkıyor. Eğer kayıtlı ise sorun yok. Değilse TK tarafından ilan edilecek yere para yatırıp telefonunuzu kayıt ettiriyorsunuz. Aksi takdirde cep telefonunuza önce bir uyarı mesajı gönderiliyor, sonra da tamamen kapatılıyor ve Türkiye sınırları içinde kullanılamaz oluyor.

CEP TELEFONUNUZ SAHTE Mİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ>>>

Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak telefonunuzun sahte mi kaçak mı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İMEİ numarasını girdiğimizde sorgula butonuna basarak öğrenebilirsiniz.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir