CİLDE İYİ GELEN BESİNLER NELERDİR – CİLDE İYİ GELEN ŞEYLER NELER

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

cilt temizliği nasıl yapılır, cilde iyi gelen besinler neler, cilde hangi besinler iyi geliyor, neler cilde iyi gelir, cilde iyi gelen şeyler, cilt güzelliği için neler yapılır, pürüzsüz bir cilt ne yapmak gerekir, cilde hangi maskeler iyi gelir, cildi güzelleştirmek için neler gelir,cildi güzelleştirmek için yapılanlar 

cilde iyi gelen besinler neler - CİLDE İYİ GELEN BESİNLER NELERDİR - CİLDE İYİ GELEN ŞEYLER NELER

Pürüzsüz Bir Cilt İçin…

Cilt temizliğine ve güzelliğine hepimiz kadın erkek herkes özen gösterir ve dikkat eder. Daha çok kadınların dikkat ettiği ise aşikardır. Cilt temizliği ve güzelliği pürüzsüz bir cilde sahip olmak için çoğu kadın maskeler, yağlar, sular, cerrahi işlemler gibi bir çok yol denerler. Hemen hemen her gün tv, dergi veya internette cilt için maske tarifleri önerilen işlemler diye bir çok haber yazı görüyoruz. Aslında bunların hiç birine gerek olmadığı ortaya çıktı. Uzmanların açıklamasına göre cilde iyi gelen besinler ile istediğiniz cilde sahip olacağınızı söylüyorlar.

Peki Cilde İyi Gelen Besinler Nelerdir

Sıcak su ve limon: Bu karışımı sabah içtiğinizde toksinleri atmaya yardımcı olur. Safra kesesi ve karaciğeri harekete geçirir, sıcak su bağırsakların ve cildin su ihtiyacını karşılar.

Yeşil yapraklı sebzeler: Ispanak, brokoli ve kereviz gibi sebzeler, yüksek oranda antioksidanlar ile (yaşlanmayı geciktiren ve çevre kirliliğinin etkisini azaltan vitaminler) Cildin esnek kalmasını sağlayan C vitamini,Yaraların iyileşmesine yardımcı olan A vitamini ve hücrelerin oksijeni kullanmasını sağlayan E vitamini içerir.

Yoğurt: Cilde parlaklık kazandıran yoğurttaki faydalı laktobasiller, doğal florayı korur.

Pancar: Derideki kılcal damarların duvarlarını güçlendirmeye yardımcı olan C vitamini pancarda yüksek oranda bulunur.

Havuç: Bol miktarda A vitamini içeren havuç, çok iyi bir sivilce ilacı ve bağırsak temizleyicisidir. Havuç aynı zamanda sağlıklı cilt, saç, tırnak ve sinirler için gereken fosforu içerir.

Elma: Cildi destekleyen E vitamini ve folik asit içeren elma, cildin berraklaşmasını sağlar.

Balık: Somon, ton balığı ve uskumru gibi yağlı balıklarda bulunan temel yağ asitleri (omega 3’ler), kızarıklığı önleyip bağışıklık fonksiyonunu destekleyerek cilt sağlığında önemli rol oynarlar. Haftada üç kez yağlı balık yemek, kuruluğu ve kızarıklığı azaltarak cildinizin temiz kalmasını sağlar.

Kavun: Cildinizin rengi donuksa, günde birkaç dilim kavun yemek iyi gelecektir.Ayrıca dirsek bölgesindeki deri sertleşme ve kurumaları için de faydalıdır. Ciltteki pullanmayı önler.

Soya: Sivilceyi önleyen soya, hangi formda olursa olsun tam bir cilt kurtarıcısıdır.İçerdiği östrojene benzeyen kimyasallar nedeniyle, akne oluşumunun önüne geçebilir.

Zeytinyağı: Cildi pürüzsüz, nemli ve esnek bir hale getirir. Ciltteki kızarıklığı ve doku bozulmasını önlerken, cilt kurumasına ve sertleşmesine karşı savaş açar.

Orman meyveleri: Dut, böğürtlen, ahududu, çilek gibi orman meyveleri kırışıklıklara iyi gelir.Yaşlanmayı geciktirme konusunda ümit veren, antioksidan içerir. Ayrıca kısa zamanlı hafıza ve denge için de yararlıdırlar. 

Esmer pirinç: Yüksek oranda B vitamini ve protein içeren pirinç, cildin vaktinden önce yaşlanmasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca hücresel metabolizma ve sindirime etkili bir şekilde yardımcı olarak cildin yapısını destekler.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir