DEPOSİLİN İLACI NEDİR NEDEN YAPILIR NERELERDE BULUNUR – DEPOSİLİN HANGİ HASTANEDE VAR

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

deposilin nedir, deposilin hangi hastalıklarda kullanılır, deposilin ne için yapılır, deposilin ilacını nerden bulabilirim, deposilin olan hastaneler hangileri, hangi hastanelerde deposilin bulunur,  deposilin ilacını hangi hastane yapıyor, deposilin ilacı nerden nasıl bulunur, deposilin piyasaya çıktı mı, deposilin ilacını bulunduran hastaneler hangileri, kamu hastaneler birliğinde deposilin varmı,

DEPOSİLİN NEDİR NEDEN YAPILIR NERELERDE BULUNUR

deposilin nedir neden yapılır - DEPOSİLİN İLACI NEDİR NEDEN YAPILIR NERELERDE BULUNUR - DEPOSİLİN HANGİ HASTANEDE VAR

Şu sıralar tüm Türkiye de aranan ve bulunması güç olan Deposilin adlı ilaç hakkında yeni haberler çıkmaya başlandı. Piyasada olmayan ve hammadde eksikliği yüzünden üretilemeyen kullanmak zorunda olan hastaların bulmak için zorluk çektikleri Deposilin ilacı Sağlık Bakanlığı tarafından hastanelere dağıtılmaya başlandı.

Türkiye’de romatizmal kalp hastası çocukların tedavisi için hayati önem taşıyan Deposilin bir süredir düzenli bir biçimde üretilmiyordu. En son geçtiğimiz Aralık ayında İ.E Ulagay İlaçSanayii Türk A.Ş stoklarında Kamu İhaleleri adına kayıtlı bulunan 21.087 adet ilaç, T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yayınlanan talimat doğrultusunda Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından belirlenen 110 ayrı hastaneye ve Sağlık Bakanlığı’nın yönlendirmesi ile ilaca erişemeyecek durumda bulunan 1.790 hastaya doğrudan ulaştırılmıştı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Hastaneler Birliği kapsamındaki belirli hastanelere dağıtımı yapılan DEPOSİLİN ilacı doktorların ve yetkili kişilerin yönlendirilmesi üzerine stoğu olan hastaneye yönlendirilecek. Hastalar bölgelerindeki Kamu Hastanelerinin Acil servislerine uğrayarak eğer hastanede var ise ilaç uygulanacak yok ise yönlendirilecekler ayrıntılı bilgi almak isteyenler Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinden bilgi alabilirler.

Peki Bu Deposilin İlacı Nedir Neden Yapılır Kimlere Yapılır

Deposilin Nedir? 

Deposilin penisilin grubu bir antibiyotiktir. Deposilin vücut içerisindeki bakterilerle savaşarak etki gösterir. Deposilin bakterilerin sebep olduğu birçok enfeksiyonda kullanılır. Deposilin duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu aşağıdaki durumlarla ilgili bir ilaçtır:

Hafif ve orta şiddetteki üst solunum yolu enfeksiyonları;
Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları;
‘Yılancık (erizipel)’ denilen ve cilt üzerinde iltihaplı kızarıklık şeklinde kendini gösteren akut (kısa sürede gelişen) ateşli hastalık;
Kızıl hastalığı;
Hafif ve orta şiddetteki zatürre;
Orta kulak iltihabı.
Romatizmal kalp hastası çocukların tedavisi için

Deposilin bu tedavi listesinde yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir