Dersimiz Blog , Öğretmenimiz Blog Hocam

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
logo - Dersimiz Blog , Öğretmenimiz Blog Hocam

Blog Hocam diyince aklımıza ilk gelen tabi ki Bloghocam.Blogspot.com adresinde ki blog oluyor. Yaklaşık olarak 1 yıllık yayın hayatına sahip olmasına rağmen , bloğa bir göz attığınız da müdavimlerinin bir hayli çok olduğunu görmeniz mümkündür. Blog Hocam’ı ilk olarak Google’de bir konu üzerinde araştırma yaparken görmüş , sade ve değişik olan tasarımı ile hafızama kaydetmiştim. Daha sonra internette boş vaktimin olduğu bir zaman da detaylıca inceleme fırsatı buldum. Adından da anlaşıldığı üzere blog üzerine eğitici makalelerin , Blogger’ların karşılaştığı problemlere çözüm üreten yazıların güncel ve özgün bir şekilde yayınlandığı bir blogdur. 

Blog Hocam’ın şimdilik tek yazarı mevcut , Blog Sahibi Sayın Serdar KARA bloğunun yazılarını şimdilik tek başına yazıyor ve yayına hazırlıyor. Şimdilik diyorum çünkü kendisinin ”Blog Hocam İçin 2013 Düşüncelerim” isimli yazısında, Yardımcı Yazar takviyesine başvuracağını ve bunun karşılığında bloğundan elde edeceği reklam gelirlerini Yardımcı Yazar ile paylaşacağını duyurmuştu.

Blog Hocam tasarımı ile , içeriği ile , üslubu ile tamamiyle özgündür. Geri dönük tüm yazılarını okuduğunuz da güncelliğinden bir şey kaybetmemiş eğitici ve öğretici makaleler ile karşılaşıyorsunuz. 

misafir blogculuk - Dersimiz Blog , Öğretmenimiz Blog Hocam

Misafir Blogculuk hususunda ayrı bir yer bulunduran Blog Hocam , ”Misafir Blogculuk adında bir mini e-kitapta yayınladı.Misafir Blogculuk üzerine detaylı bir bilgi vermesine rağmen 9 sayfadan oluşması hasebi ile kitabın adını mini e- kitap olarak belirlemiş. 

Misafir Blogculuk Mini e-kitabında;

”Misafir blogculuk nedir? ,Kendi blogum dururken başka bir blog için neden yazayım? , 
Bir blog sahibi neden misafir blogcu kabul etmeli? , Hangi bloglara misafir olmalıyım?
Misafir yazı yazarken nelere dikkat etmeliyim? , Kendimi ve blogumu tanıtan paragrafa neler yazmalıyım? ,Misafir blogcu olmak istediğimi blog sahibine nasıl iletebilirim?, Misafir blogculuk neden bu kadar etkili?,Bloguma misafir blogcu kabul etmek istiyorum.Ne yapmalyım? ” gibi sorulara oldukça net ve tatmin edici bir o kadar da heveslendirici açıklamalar buluyorsunuz.

Ayrıca kendisi de bir çok yazarın katıldığı bir Misafir Blogculuk etkinliğini de blog da sürdürmektedir.

Ben de nacizane ”Blogger Tipleri” isimli bir makale ile Blog Hocama Misafir Yazar olarak katkı sağlamaya çalıştım. Yayınladığı için tekrar teşekkür ederim. Umarım faydalı olabilmişimdir.

Blog Hocam’ı tebrik eder , başarılarının devamını dilerim.

Vural Egemen Sarıgöz
04.01.2013

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir