Erkeğin Bloğu ile Kadının Bloğu Arasındaki Farklar

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
5897 - Erkeğin Bloğu ile Kadının Bloğu Arasındaki Farklar

İnternet dünyasında blogların revaçta olduğunu artık bilmeyen kalmadı. İnternet aleminde yer alan blogları kategorize etmek gerekirse , teknoloji blogları, kişisel bloglar , webtasarım blogları , logo blogları gibi saymak mümkündür. Bana kategorize etmem söylenseydi kesinlikel Erkek ve Kadın olarak ikiye ayırır daha sonra alt kısımlara bölümler halinde sıralardım.

Peki Erkeğin Bloğu ile Kadının Bloğu arasındaki farklar nelerdir.?
1-)Erkeğin Bloğu daha derli toplu iken kadının bloğu darmadağındır.

2-) Kadının bloğunda mutlaka pembe renk bulunurken Erkeğin bloğunda kesinlikle pembe renge rastlanmaz.

3-)Kadının bloğunda vazgeçilmez olarak bir moda bölümü bulunurken erkeğin bloğunda vazgeçilmez olan bölüm futboldur.

4-) Erkeğin bloğunda yorumlar genelde erkek ve kadınların ortak yorumları mevcuttur lakin kadının bloğunda kadın kadına yorumlaşmalar vardır.

5-)Kadın bloğundaki yazıların düzeninden çok bloğuna eklediği yazılara ait resimlerim cicili bicili olmasına dikkat ederken , erkek yazısına ait bir resim ekledikten sonra yazı düzenine çok dikkat eder.

6-)Kadının bloğunda tema çok da önemli değildir , sevdiği renklerden oluşsun yeter , erkeğin bloğunda tasarım mükemmel olmak zorundadır.

7-)Kadının bloğunda sidebar/widget sütunu düzensiz iken erkeğin bloğunda sidebar/widget sütunu tertip ve belirli bir düzen içerisindedir.

😎 Kadın bloğuna gelen ziyaretçi sayısından çok samimi ziyaretçiler ile ilgilenirken erkeğin bloğunda ziyaretçi sayısı ne kadar yüksek ise o kadar makbüldür.

9-)Erkeğin bloğunda eğitici ve öğretici makaleler bir hayli fazla iken kadının bloğunda genel de magazin türü içerikler mevcuttur.

Yukarıdaki maddeler latife katılarak hazırlanmıştır. Kimse çıkıpta bana feministlik yapmaya yada erkek iken kadın fedaisi kesilmeye kalkmasın.

Gözlemler sonucunda hazırlanmış içine biraz da gırgır katılmıştır.

Sizde gördüğünüz farkları bizimle yorumlarınızla birlikte paylaşabilirsiniz.

Vural Egemen Sarıgöz
28.04.2013

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir