Facebook Pay, Messenger, WhatsApp ve Instagram ile ödeme yapmanıza izin verir

Facebook Pay, Messenger, WhatsApp ve Instagram ile ödeme yapmanıza izin verir
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Facebook Pay Messenger WhatsApp ve Instagram ile odeme yapmaniza izin - Facebook Pay, Messenger, WhatsApp ve Instagram ile ödeme yapmanıza izin verir

Geçen gece, Facebook adlı yeni ödeme servisini başlattı. Facebook Ödeme ABD'de. Hizmet, Facebook Messenger, WhatsApp ve Instagram'daki diğer insanlara ve işletmelere ödeme yapmanıza izin verecek.

Banka kartınızı veya kredi kartınızı Facebook Pay'e ekleyebilir ve belirli uygulamalarda mı yoksa tüm Facebook uygulamalarında kullanılabilir mi olmasını seçebilirsiniz. Başlangıçta, hizmet ödeme için Facebook ve Messenger’da kullanılabilir olacak para toplayıcılar, oyun içi satın alımlar, etkinlik biletleri, kişiden kişiye yapılan ödemeler ve Facebook Marketplace'deki sayfaları seçin.

Şirket, Facebook Pay'ın bir zaman çizelgesi belirtmeden Instagram ve WhatsApp'ta satışa çıkacağını söyledi.

Facebook’un Hindistan’da WhatsApp Pay’i 18 aydan uzun bir süredir test ettiğini unutmamak önemlidir. Temmuz ayında, şirket hizmetin tam sürümünü yıl sonuna kadar yaymayı planladığını doğruladı. Ancak, bu ayın başlarında, Hindistan merkez bankası Hindistan Merkez Bankası (RBI), Yüksek Mahkeme'ye şirketin “ henüz veri yerelleştirme normlarına uygun değil. Bu, servisin başlatma planlarına bir engel olabilir.

ABD'de şirket, Square, Venmo, Google Pay ve Apple Pay gibi sektördeki bazı büyük isimlerle rekabet edecek. Bu projeyi başarıya ulaştırmak için büyük kullanıcı tabanının ön plana çıkmasını ümit edecektir. Bununla birlikte, pek çok insan, kişisel verilerin ele alındığı eski püskü kayıtlarından dolayı Facebook üzerinden ödeme yapmak konusunda rahat edemez.

Geçmişe bakıldığında, insanlar doğrudan Instagram'dan mal satın almak veya WhatsApp'taki aile üyelerine veya arkadaşlarına para göndermek için kullanmak isteyebilirler.

Facebook Pay, şirketi Mark Zuckerberg’ün tüm Facebook uygulamalarını uyumlaştırma vizyonuna yaklaştırıyor. Ancak, uygulamalar arasında kullanıma sunulmasının şirket için iyi bir fikir olup olmadığını anlamak için henüz çok erken.

Sonraki oku:

Safari, iOS 13.3 ile donanım güvenlik anahtarlarını desteklemektedir.

Bir cevap yazın