FUTBOLDA TURUNCU KART NEDİR – TURUNCU KART GÖREN OYUNCU NE CEZA ALACAK

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

turuncu kart cezası nedir, turuncu kart, futbolda turuncu kart nedir, turuncu kart cezası, turuncu kart ne için gösterilir, futbolda hangi durumlarda turuncu kart gösterilir, futbolda turuncu kart ne zaman başlayacak, turuncu kartın cezası ne kadar sürecek, turuncu kart gören futbolcu ne ceza alacak, turuncu kart gören oyuncu kaç dk ceza alacak

futbolda turuncu kart nedir - FUTBOLDA TURUNCU KART NEDİR - TURUNCU KART GÖREN OYUNCU NE CEZA ALACAK

Futbol tarihine yeni bir kural geliyor. Bilindiği gibi futbolda sarı kart ve kırmızı kart vardı, şimdi ise bir de turuncu kart geldi. Futbol tarihinde kırmızı kart ve sarı kart cezalarının orta yolu olarak görülen bir ceza olan turuncu kart cezası getirildi.

Peki bu Turuncu kart nedir, Turuncu kart hangi durumlarda görülecek ve turuncu kart gören bir futbolcu ne ceza alacak işte bu soruların cevapları;

Futbolda Turuncu kart Nedir

Turuncu kart cezasını Sarı ile Kırmızı kart arasında tanımlamak mümkün. Cezanın ağırlığı tam bu ara noktada olacak. Turuncu kart gören futbolcu bir süreliğine saha kenarına alınacak ve cezasının bitmesini bekleyecek. Ceza bitiminde ise yeniden oyuna devam edecek.

Peki turuncu kart cezası ne kadar olacak? 

Turuncu kart gören futbolcu ceza kulübesinde cezasının bitimini bekleyecek. Ceza süresinin 7 – 10 dakika olacağı düşünülüyor.

Turuncu Kart Hakkında YORUM Yapabilirsiniz.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir