Google Plus Hikayeleştirme Özelliği

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
google plus 1024x576 - Google Plus Hikayeleştirme Özelliği

Google Plus’ın kapanacağı noktasında iddialar devam ederken Google sosyal ağındaki yeni özelliği Stories’i yani hikayeleştirmeyi duyurdu. Auto awesome özelliğiyle fotoğrafları hareketlendirilen Google Plus , Hikayeleştirme özelliği ile  bir adım ötesine giderek görselleri hikayeleştirmenin önünü açıyor. Fotoğrafların, videoların ve haritadaki noktaların otomatik olarak birleştirilerek yayınlanmasına olanak sağlıyor.

Kendi hikayesini yazmayan, blog yazmayan internet kullanıcıların hikayelerini yazmaya hazırlandığını söyleyebileceğimiz Google Plus bu adımla sosyal ağa ne kadar ilgi çekebilir merak konusu. Geçtiğimiz haftalarda size bahsettiğimiz Adobe Voice uygulamasını andırsa da Google+ Stories varolan bilgilerden kendi derlemesini yapmasıyla farklılaşıyor.

Fotoğrafları derledikten sonra tarih ve yer bilgisini de ekleyerek slayt haline getiren Google Plus Stories sadece bir yer bildirimi veya fotoğraf paylaşımından fazlasını vermesiyle önemli bir uygulama gibi görünüyor. Google Plus’ın Android uygulamasına sahip kullanıcılar bu hafta bu deneyimi yaşamaya başlayabilecekken iOS kullanıcıları birkaç hafta beklemek zorunda.

Bu adımın Google Plus’ın aktif kullanıcı sayısına nasıl katkıda buluncağını birlikte göreceğiz ama hikayeleştirme uygulamalarında Adobe’nin ardından Google’ın da yer alması bu alana olan ilgiyi gösteriyor. Hikayeyi zaman çizelgesinde anlattıran yerli girişimlerden Line.do bu ilgiyle yeni bir noktaya ulaşır mı bilinmez ama Google+ Stories ile hazırlanan hikayelerden birini görmek isteyenler buradan detaylı inceleyebilirler. 

Sosyal ağların geleceğiyle ilgili ne dersiniz? Daha fazla paylaşım, anonim paylaşım, geçici paylaşım…

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir