HANGİ UYGULAMA NE KADAR İNTERNET HARCIYOR – WHATSAPP FACEBOOK İNSTAGRAM NE KADAR İNTERNET HARCIYOR

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
whatsapp facebok instagram ne kadar internet harcıyor - HANGİ UYGULAMA NE KADAR İNTERNET HARCIYOR - WHATSAPP FACEBOOK İNSTAGRAM NE KADAR İNTERNET HARCIYOR

HANGİ UYGULAMA NE KADAR İNTERNET HARCIYOR…

Günümüzde internetin yaygınlaşması artık hemen hemen herkesin internete girişini arttırdı. Özellikle gelişen teknolojinin en hızlı büyüyen ve devamlılık gösteren ürünü cep telefonları akıllı telefonlar sayesinde yediden yetmişe herkes internete kolaylıkla giriş sağlayabiliyorlar.
Cep telefonlarından internete girmenin artması ile beraber bir çok uygulama da çıkmaya devam ediyordur. Cep telefonlarında en çok tercih edilen programlardan ve uygulamalardan olanları anlık mesajlaşma, videolu görüşme, sosyal paylaşım sitelerine girişlerin yoğun olması tabi en başta gelmektedir. Çoğu kullanıcı bu uygulamaları kullanırken internet kotalarından ne kadar harcadıklarından habersiz bir şekilde kullanmaya devam etmektedirler.

Sizlere bu yazımızda internet kota hesabı yapmak ve kota takibini yapmak isteyenlerin merak ettiği cep telefonlarında hangi uygulama ne kadar veri harcıyor, akıllı telefonlardaki uygulamaların harcadığı internet ne kadar, whatsapp, facebook, instagram, twitter ne kadar internet harcıyor, diye merak edenler için hangi uygulama ne kadar internet harcıyor sizler için derledik.

Akıllı Telefonlardaki Uygulamalar Ne Kadar İnternet Harciyor

Whatsapp: Dakikadaki veri tüketimi: < 0.1KB WhatsApp, şaşırtıcı derecede az veri kullanıyor. Tabi ki videolar gibi büyük dosyalar gönderirseniz, veri kullanımınız artıyor.

Facebook: Dakikadaki veri tüketimi: 2.1MB Facebook, dakikada 2MB’tan fazla veri tüketebiliyor. Onu bir saat boyunca yoğun bir biçimde kullanmanız, 100MB’tan fazla veri tüketmenize neden olabilir.

Twitter: Dakikadaki veri tüketimi: 964KB 160 karakterlik mesajlar yazabildiğiniz Twitter, herhangi bir konu hakkında fikrinizi dünyayla paylaşmanızı sağlıyor. Tüm takipçileriniz bu mesajlarınızı okuyabiliyor ve “retweet” edebiliyor, yani tekrar paylaşabiliyor.

Instagram: Dakikadaki veri tüketimi: 1.3MB Bir süredir Facebook’un bir parçası haline gelen Instagram fotoğraf ve video paylaşmanıza izin veriyor. Dakikadaki veri kullanımı 1.3MB’a ulaşan uygulamayı mobil ağda çok fazla kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Facebook Messenger: Dakikadaki veri tüketimi: 2.9MB Facebook Messenger, Facebook’tan farksız ve testimizde dakikada yaklaşık 3MB tüketti.

Google Maps: Dakikadaki veri tüketimi: 3.1MB Yolunuzu Google Maps ile buluyorsanız, dakikada 3MB’tan fazla verinizi feda etmeniz gerekiyor.

YouTube: Dakikadaki veri tüketimi: 7.9MB Bir numaralı veri canavarının YouTube olması kimseyi şaşırtmamış olsa gerek. Normal bir YouTube videosu, testimizde dakikada 8MB tüketti. Veri planınız size GB’larca veri tüketim hakkı tanımıyorsa, YouTube’dan uzak durmalısınız.

Viber: Dakikadaki veri tüketimi: 58.7KB Wi-Fi ve 3G üzerinden ücretsiz sesli aramalar yapmanıza izin veren Viber, HDSPA üzerinden yaptığımız testte şaşırtıcı derecede az veri kullandı.

GMail: Dakikadaki veri tüketimi: 115KB iOS’taki Gmail uygulaması, modern ve sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahip. E-postalarınızı etiketlere göre ayırabilen uygulama, onları kolayca bulmanızı sağlıyor.

Line: Dakikadaki veri tüketimi: 321KB Metin ve ses mesajlarını ücretsiz olarak göndermenize izin veren Line, fotoğraf ve video göndermenize de izin veriyor. Testimiz sırasında gerçekleştirdiğimiz telefon görüşmelerinde uygulama, dakikada 300KB’tan fazlasını tüketmedi.

Foursquare: Dakikadaki veri tüketimi: 605KB Restoranları, barları ve diğer mekanları Foursquare ile puanlandırmanız ve bulunduğunuz konumu arkadaşlarınızla paylaşmanız mümkün.

Google+: Dakikadaki veri tüketimi: 681KB Google’ın sosyal ağı Google+, Facebook’tan az veri kullansa da bu konuda çok tutumlu olduğunu söylemek güç.

Skype: Dakikadaki veri tüketimi: 887KB Farklı platformlarda hizmet veren Skype, yüksek kalitede sesli ve videolu görüşmelere izin veriyor.

Temple Run: Dakikadaki veri tüketimi: 0.9KB Kolayca bağımlısı olabileceğiniz Temple Run, verinizden az bir miktar beslenmeden duramıyor.

V-Navi: Dakikadaki veri kullanımı: 107KB Çevrimdışı navigasyon uygulaması, verileri bir kez indirdikten sonra internetsiz çalışabiliyor. Ancak yine de arama işlevi veri tüketebiliyor, bunun yanında arka planda az da olsa veri alış verişi devam ediyor.

Mailbox: Dakikadaki veri tüketimi: 113KB Gmail’e alternatif bir e-posta uygulaması olan Mailbox, Gmail’e göre biraz daha az veri kullanıyor. Uygulama, sezgisel ve modern arayüzüyle öne çıkıyor.

Yahoo Mail: Dakikadaki veri tüketimi: 257KB iOS’ta oldukça modern bir görünüme sahip olan uygulama, zengin işlevleriyle öne çıkıyor. Yahoo Mail, push uyarılarını da destekliyor.

GPS Navigation 2 + Blitzer (skobbler): Dakikadaki veri tüketimi: 1.6MB iPhone için iyi bir navigasyon çözümü olan Skobbler GPS Navigation 2’yi çevrimdışı kullanmamanız halinde dakikada 1.6MB tüketebiliyor.

HANGİ TELEFON NE KADAR RADYASYON YAYIYOR>>>

hangi uygulama ne kadar internet harcıyor, whatsapp saatte ne kadar internet harcıyor, facebook saatte ne kadar internet harcıyor, akıllı telefonlardaki uygulamalar ne kadar internet harcıyor, uygulamaların internet harcamaları ne kadar, cep telefonlarındaki uygulamalar ne kadar internet yiyor, hangi uygulama ne kadar internet yiyor, telefonda facebook devamlı açık olması ne kadar internet harcıyor, telefonda whatsapp twitter instagram line devamlı açık olsa ne kadar internet harcar, android uygulamalar ne kadar internet harcıyor, cep telefonu internet kota sorgulama öğrenme,

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir