İsviçre müşterileri için şifreleme para birimini tutan başka bir 'Bitcoin bankası' aldı

İsviçre müşterileri için şifreleme para birimini tutan başka bir 'Bitcoin bankası' aldı
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Isvicre musterileri icin sifreleme para birimini tutan baska bir 39Bitcoin - İsviçre müşterileri için şifreleme para birimini tutan başka bir 'Bitcoin bankası' aldı

Hem geleneksel finansal ürünleri hem de yeni dijital para birimleriyle başa çıkmak için kurulan bir İsviçre bankasına ülkenin düzenleyicileri tarafından ön plana çıkmıştır.

İsviçre merkezli kripto para birimi bankası SEBA şimdi resmen faaliyete geçti, Blok raporları.

Bankanın dünkü The Block ile yaptığı açıklamada, İsviçre müşterilerinin şimdi banka ile hesap açabileceğini söylediği bildirildi. Bu kurumsal şirketler, varlık yöneticileri ve profesyonel özel yatırımcılar için de geçerlidir.

Bu yılın başlarında başlatılan banka, Ağustos ayında İsviçre Finans Piyasaları Denetleme Kurumu'ndan (FINMA) bankacılık lisansını aldı.

SEBA, yüksek güvenlik seviyelerini korurken, geleneksel ve dijital varlıklar arasındaki boşluğu kapatmaya çalıştığını söyledi. Şu anda, banka beş kripto para birimini desteklemektedir: Bitcoin, BTC Ethereum, Stellar, Litecoin ve Ethereum Classic.

Müşteriler, varlık hesaplarını bir uygulama ve çevrimiçi bankacılık aracılığıyla yönetebilecekler. Açıklamaya göre, kullanıcılar şifreli para birimlerini geleneksel para birimlerine dönüştürebilecek ve bu çevrimiçi hizmetlerin hepsine geri dönebilecek.

SEBA’nın yol haritasına göre, bir sonraki aşama, ürün teklifini genişletmeden önce uluslararası müşterilere tekliflerini sunmak. Bununla birlikte, bu zaman çizelgesine ekli tarih bulunmadığından, bu gelişmelerden birinin ne kadar süreceğini de bilemezsiniz.

Bakış açınıza göre politik olarak çelişkili bir durum.

Birçok kripto para birimi ve Bitcoin işletmesi geleneksel bankalarla çalışmak için mücadele etmiş. Düzenleyici belirsizlik ve Bitcoin’s damalı geçmiş bankalar için yol açtı dikkatli basmak cryptocurrency işletmeler ile çalışırken.

SEBA’nın teklifi, bugüne kadar geleneksel bankacılık sisteminde yer almak için mücadele eden kripto şirketleri için birkaç kapı açabilir.

Ancak, Bitcoin’inizi gözetim altında tutan bir banka mı? Bu önleyebilir sen Özel anahtarınızı kaybettiğinizde, belli başlı fedakarlıklarla birlikte gelir.

SEBA rakip bankası Sygnum AG'ye katıldı. FINMA'dan lisans aldı eylül ayında geri döndü.

İsviçre, şifreli para kazanma işlerinde en ilerici ülkelerden biri oldu. Geçen yıl, blok zinciri girişimlerinin, 100 milyon dolara varan para yatırma işlemlerini üstlenmelerini sağlayacak bir FinTech lisansına başvurmalarına izin verdi.

Yayınlandı 13 Kasım 2019 – 09:49 UTC

Bir cevap yazın