KAYIP EHLİYETİN YENİDEN ÇIKARTILMASI – KAYBOLAN EHLİYET İÇİN YAPILMASI GEREKENLER – EHLİYET YENİLEME

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
kayıp ehliyetin yeniden çıkarılması - KAYIP EHLİYETİN YENİDEN ÇIKARTILMASI - KAYBOLAN EHLİYET İÇİN YAPILMASI GEREKENLER - EHLİYET YENİLEME

KAYBOLAN EHLİYETİN YENİDEN ÇIKARILMASI…

Günümüzde çok sıklıkla rastlanan kayıp çalıntı olayları artıkça özellikle kimlik belgeleri, banka kartları, kredi kartları ve ehliyet gibi önemli kartları kaybettikten sonra çıkartmak yenisini almak kadar uğraştırıyor.

Kayıp kartlar arasında ehliyet en çok rastlanan olaydır. Ehliyet yani sürücü belgesi üzerinde TC numarası bulunduğu için kimlik yerine geçmekte ve küçüklüğünden dolayı devamlı yanımızda taşıdığımız bir kart olduğu için kayıp çalıntı olayları oldukça çoktur. 
Ehliyetlerini kaybeden ve çalınan kişiler yenisini çıkartmak için neler yapacaklarını sizler için derledik. 
Ehliyetini kayıp eden vatandaşların, 2918 Sayılı Trafik Kanununa bağlı yönetmenliğince aşağıda belirtilen işlemleri yapması gerekmektedir. Kayıp Sürücü Belgesinin ehliyetin yeniden çıkarılma maliyeti ise bağlı olduğunuz İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat esnasında sizden istenen sürücü belgesi kart ücretidir.

Peki Kaybedilen Ehliyeti Yeniden Çıkartmak İçin Gerekli Olanlar Neler

2013-2014 KAYIP EHLİYETİN YENİDEN ÇIKARTILMASI

1. Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne hitaben yazılmış dilekçe.

2. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi (2 Adet.)

3. Kaybolan sürücü belgesinde mevcut değil ise, kan grubu belgesi.

4. Üç (3) adet fotoğraf

5. Sürücü belgesi kart ücreti

ehliyet nasıl yeniden çıkartılır, yeni ehliyet alma işlemleri, ehliyetimi kaybettim ne yapmam lazım, kayıp çalıntı ehliyetler, kayıp ehliyeti yeniden çıkartmak kaç para, kaybolan ehliyetin yenisini çıkartmak, yeni ehliyet nasıl çıkarılır, kaybolan ehliyetin yeniden çıkartmak için istenen belgeler, kayıp ehliyetin yenilenmesi için gerekli belgeler, ehliyet almak için gerekli belgeler, ehliyet nasıl alınır, 2014 ehliyet alma işlemleri,

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir