Muhammed Egehan Geldi…

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
IMG0155A 1024x768 - Muhammed Egehan Geldi...

Allah(c.c.)’ın nasip ettiği , bizlere bahşettiği Muhammed Egehan isimli bebeğimiz 17 Nisan 2012 Salı Günü saat 21:45’te Rabbimin izni ile dünyaya gözlerini açtı. Alemleri yaratan Mevlama sonsuz şükürler olsun , annesininde , oğlumuz Muhammed Egehan’ın da sağlığı,sıhhati yerinde… Doğumhanenin kapısında doğumu beklerken yaşanan duyguları anlatmanın mümkünatı yoktur ancak Allah(c.c)’ın bana tattırdığı bu duygu için ne kadar şükretsem azdır. Mevlana Celaleddini Rumi Kaddesallahu Sirruhu Aleyh buyurmuş ki ; ”başınıza gelen iyi bir hâl olunca , bir de o iyi halin tam tersini kötüsünü düşünün ki , iyi hale olan şükrünüzün sahihliği artsın”

Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımın anne karnındaki çocuğu vefat etti. Yaklaşık 5 yıldır hep anne karnında bebeklerinin ölüm acısına katlanıyorlar. Belki bundan sonra pek mümkün olmayacak gibi görünse de herşeyin en iyisini Allah bilir. O arkadaşımı teselli ederken , bu acıların bir imtihan olduğunu , Rabbimizin ona evlat nasip etmemesinin bir hikmeti olduğunu , bunun bir sınav olduğunu isyan etmemesi gerektiğini söyledim. Belki çocuklarının olmayışı bir şer olarak görünebilir ancak Allahulalem(Allah Bilir) her şerin içinde bir hayır saklıdır. Öyle demiyor mu yeryüzünü donatarak dolduran Rabbimiz… ” Hayır sandıklarınız da şer , şer sandıklarınız da hayır vardır. Siz bilmezsiniz ama Allah çok iyi bilir” bu ayeti kerime bu konuda ölçü olmalıdır.

İşte tam bu noktada arkadaşımı teselli ederken aynı zihniyette kendimi gaflet hususunda uyarmazsam , nefsimin dizginlerini çekmezsem , şeytanın ekmeğine yağ sürmüş olurum. Nasıl ki Yüceler Yücesi Rabbim , o arkadaşıma evlat nasip etmeyerek onu imtihana tabi tutuyorsa , aynı şekilde bize de evlat nasip ederek bir imtihana tabi tutuyor. Rabbim bu imtihandan elimiz , yüzümüz ak bir şekilde çıkmayı nasip eylesin. Yarın Hakk’ın divanına vardığımızda , salih bir evlat yetiştirmiş olmanın nuru ve huzuru ile yerimi alalım. Allah’ım ahirette de eşim ve oğlumla cennette olmayı nasip eder inşallah…

Allah’a şükürler olsun. Oğlumuz Muhammed Egehan sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi… İnşallah hayatının geri kalan kısmında da sağlıklı olur.

Biz oğlumuzu anne karnına düştüğü ilk günden itibaren dualarla büyüttük ve dualarla kucağımıza almak nasip oldu. Bundan sonraki büyüme aşamalarında yine dualarımız en büyük kalkanı olacaktır. Baba olmak müthiş bir duyguymuş , bu duyguyu bana tattıran Rabbime gökler dolusu şükürler olsun…

İnşallah adını verdiğimiz Kainatın Efendisi Muhammed Mustafa (s.a.v.) Efendimiz mahşerde şefaatçisi olur. Ahirette ismi Muhammed olanlarla haşrolması dileklerimle..

Bir cevap yazın