ÖĞRENCİ AKBİLİ ÇIKARTMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER – ÖĞRENCİ AKBİLİ ÇIKARMA İŞLEMLERİ NELER

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

öğrenci akbili, öğrenci akpili, öğrenci akpili nasıl alınır, öğrenci akbili nasıl nerden alınır, öğrenci akbili için gerekli belgeler neler, öğrenci akbili almak için neler gerekli, öğrenci akpili almak nasıl oluyor, öğrenci akbili kaç para, aylık öğrenci akpili kaç para, öğrenci akpili için neler gerekli, akbilimi kaybettim ne yapmam lazım, akpilini kaybedenler kaç para ceza ödüyor, yeni akbil çıkartmak kaç para, öğrenci akbili nereden çıkartılıyor 

renci akbili için gerekli belgeler - ÖĞRENCİ AKBİLİ ÇIKARTMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER - ÖĞRENCİ AKBİLİ ÇIKARMA İŞLEMLERİ NELER

Ulaşımdan yararlanmak isteyenlerin ve hayatımızda olmazsa olmazlardan biri olan ulaşım kartları hemen hemen hepimizde vardır. Ulaşım seçeneklerin artması ile indirimli taşıma kartlarına ihtiyaç daha artmış durumda özellikle öğrencilerin almak istedikleri ve öğrenci pasosu öğrencilere tanınmış bir ayrıcalıktır
Bu ayrıcalıktan yararlanmak isteyen öğrencilerin yapması ve indirimli öğrenci akbiline sahip olmaları için gerekli olanlar ve istenilen belgeler gibi bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Öğrenci akbilinin alınması için veya indirimli seyahat kartlarına sahip olmak için gerekli olanlar nelerdir.

İett Öğrenci Pasosu Nedir, Kimler Öğrenci Akbili Alabilir?

Yurtiçi ve KKTC de örgün eğitim kurumlarında eğitim gören öğrenciler, 5580 sayılı kanunun 2. maddesinin C,D,E bendlerinde belirtilen Örgün eğitim kurumların da eğitim gören öğrenciler, 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu na göre eğitim gören öğrencilerin edinebileceği indirimli ulaşım kartıdır.

Yaygın eğitim kurumlarında (Dersane, Rehabilitasyon Merkezi, Sürücü Kursu, Açık İÖO, Lise, vb…) eğitim alan öğrenciler, beklemeli öğrenciler İndirimli Seyahat Kartı alamamaktadır. bu yazı u yazıyı çalanın taaa ….. bu yazıyı çalan kişi şunları kabul etmiş olur eğer bu yazıyı çalıyorsam ben şerefsizin tekiyim kafam 2 kelime yazı yazmaya basmıyor ben bir malım bu yazıyı çalmakla hakkımda söylenmiş herşeyi kabul etmiş olurum yinede bu yazdığımı görüpte yayınlayanlar onlarında ayrıyetten ….
Nasıl Paso Öğrenci Akbili Alabilirim?

Paso başvurusu için 3 şekilde başvuru yapılır. Online Başvuru, Bireysel Başvuru veya Kurumsal Başvuru yapılarak paso alınabilir. Online Paso Başvurusu Nereden Ne Şekilde Yapılır? Online başvuru 3 adımda tamamlanır. Önce kart ücreti yatırılır, online başvuru formu doldurulur ve gerekli belgelerle birlikte kart teslim alınır. Online Paso Başvurusu iett.gov.tr üzerinden yapılır.

1. Adım:

Öğrenci Kartı ücreti tüm öğrenciler için 10 TL dir.

Kartların herhangi bir sebeple yenilenmesi talebinde (eski kartın ibrazı şartıyla ) 10 TL, ilk çalıntı/zayi durumunda 10 TL ücret alınmaktadır, ikinci ve üçüncü çalıntı/zayi durumunda 20 TL, dördüncü çalıntı/zayi durumunda ise 40 TL ücret alınmaktadır.

Vize Ücreti 5 TL, Usulsüz Kullanım Bedeli ise Öğrenci Kartı aylık dolum bedeline eşittir.

Online Başvuru yapmadan önce kart bedelini size en yakın T.C Vakıflar Bankası şubelerinde (kurum tahsilat servisinde) mevcut olan Paso İstanbul Büyükşehir Belediyesi hesabına herhangi bir havale ücreti ödemeden yatırınız.

2. Adım:
Online Başvuru Formunu doldurarak başvurunuzu tamamlayınız. ( Bu formda Kişisel Bilgiler, Okul Bilgileri, Fotoğraf Yükleme/Seçimi, İletişim Bilgileri ve Banka Bilgileri doldurulmaktadır.)

3. Adım:
5 iş günü sonunda kartınızı seçmiş olduğunuz Başvuru Merkezine giderek alabilirsiniz. Kartınız hazır olduğunda size e-mail aracılığıyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Kartınızın tesliminde aşağıdaki belgeler gerekmektedir.

– Öğrenci Belgesi (Öğrenci belgesi son 1 ay içerisinde alınmış, mühürlü ve onaylı olmalıdır.)
– Nüfus Cüzdanı,
– Dekont (2 nüsha)

Bireysel Paso Başvurusu Nereden Ne Şekilde Yapılır? 

İett Seyahat Kartları Merkezlerine giderek bireysel başvuruda bulunabilirsiniz.

1 Ekim 2011 – 31 Aralık 2011 tarihleri arasında Bireysel Başvuru alınmamaktadır. 

Bireysel Paso Başvurusu İçin Gerekli Belgeler: 

– Öğrenci Belgesi (Öğrenci belgesi son 1 ay içerisinde alınmış, mühürlü ve onaylı olmalıdır.)
– Nüfus Cüzdanı,
– 1 Adet vesikalık fotoğraf.

Kurumsal Paso Başvurusu Nereden Ne Şekilde Yapılır? 

Kurumsal Başvuruda Öğrenciden talep edilen belgeler;
– Seyahat Kartı İstek Formu

Kurumdan talep edilen belgeler; 
– Seyahat Kartı İstek Formu (Okul idaresi tarafından onaylı.)
– Öğrenci Listesi (Okul idaresi tarafından onaylı.)
– Excel formatındaki listenin kayıtlı olduğu CD
– Kurumun Üst Yazısı
– Görevlendirme tir.bu yazıyı çalanın taaa ….. bu yazıyı çalan kişi şunları kabul etmiş olur eğer bu yazıyı çalıyorsam ben şerefsizin tekiyim kafam 2 kelime yazı yazmaya basmıyor ben bir malım bu yazıyı çalmakla hakkımda söylenmiş herşeyi kabul etmiş olurum yinede bu yazdığımı görüpte yayınlayanlar onlarında ayrıyetten ….
Üniversite/Okul İdareleri kart ücretini öğrencilerden temin ederek T.C.Vakıflar Bankası Şube Kod: 345 HES.NO: TR280001500158007282473579 İETT Paso Bankomat Hesabına herhangi bir hesap bedeli ödemeden yatırır.

Buradan alacağı dekontun 2 nüshasıyla birlikte yukarı da belirtilen belgeleri İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü Halkla İlişkiler ve Seyahat Kartları Şube Müdürlüğüne gönderir. Üniversite/Okul İdarelerinin yıl içerisinde İETT ye birden fazla sayıda müracaatta bulunmaları mümkündür. Basılan kartlar, hak sahiplerine dağıtılmak üzere imza karşılığı görevli personele teslim edilir.

Kurumlar başvuruyu ONLINE olarak da gerçekleştirebilir.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir