ORUÇLUYKEN DENİZE GİRMEK ORUCU BOZAR MI? – ADETLİYKEN ORUÇ TUTULUR MU?

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
denize girmek orucu bozar mı - ORUÇLUYKEN DENİZE GİRMEK ORUCU BOZAR MI? - ADETLİYKEN ORUÇ TUTULUR MU?

DENİZE GİRMEK ORUCU BOZAR MI…

2014 Ramazan ayının yaza denk gelmesi oruç tutacakları zorlayacak gibi görünüyor. Yaz ayına denk gelmesi ile beraber yaz tatili için planlarda değişikliklerde oldu. 
Yaz için deniz, kum, güneş hayali kurup planlar yapanlar oruç tutmaya karar vererek bu planlarını ertelemeye başladılar.

Öğrencilerinde yaz tatiline çıktığı şu günlerde oruç tutmak ve aynı zamanda tatil yapmak isteyenlerin hemen hemen herkesin aklına gelen oruçluyken denize girilir mi, oruçluyken denize girmek orucu bozar mı sorusu oldu.

ORUCU BOZAN VE BOZMAYAN HALLER HAKKINDA SORULAN SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ>>>

Denize Girmek Orucu Bozar mı?
Diyanet işleri başkanlığından yetkili kişiler tarafından yapılan açıklamalar ve cevaplanan sorular neticesinde oruçluyken denize girilmemesi gerektiğini öneren yetkililer ayrıca;

Oruçluyken denize girmek, havuza girmek ve vücudu serinletmek orucu bozmaz, fakat oruçluyken denize yada havuza girdiğinizde ağzınızdan burnunuzdan içeriye su kaçarsa orucunuz bozulmuş olur. Bu yüzden oruç tutarken denize ve havuza gireceklerin bu hususlara dikkat etmesi gerekiyor. 

Oruç tutacakların sıkça sordukları bir başka soru ise;

Adetliyken Oruç Tutulur mu? 
En çok sorulan sorulardan bir tanesi de kadınlar adetliyken oruç tutar mı sorusudur. Bu soruyu ise yetkililer 
adetli,regl, hayız ve nifas halindeki kadınlar, o hal içerisinde iken oruç tutamazlar. Daha sonra geçirdikleri günleri (temizlendikten sonra) kaza ederler diye cevaplamışlardır.

denize girmek orucu bozar mı, oruçlu iken denize girilirmi, oruç tutarken denize girilir mi, oruçluyken denize girmek olur mu, oruç tutarken enize girilirmi oruç bozulur mu, oruçluyken denize girdim ama ağzıma su kaçmadı orucum bozulur mu, denize girersek oruç bozulur mu, orucu neler bozar neler bozma, orucu bozan haller neler, adetliyken oruç tutulurmu, adetli kadınlar oruç tutabilirmi, adetli kadının orucu kabul olurmu, oruçluyken adet olan kadının orucu kabul olur mu, regl olan kadın oruç tutabilirmi, oruçluyken regl olan kadının orucu bozulur mu, adetli kadın oruç tutar mı

Bir cevap yazın