Pirinç Lapası Diyeti

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
indir 7 - Pirinç Lapası Diyeti

Herkese merhaba bugün dahil olmak üzere sizlere 5 gün boyunca yazılarımı Samsun’dan yazıyorum. Bayram tatilinin uzamasını fırsat bildik ve tatili sevdiklerimizin yanında geçirmek için dün tüm gün yollardaydık o nedenle sizlerle olamadım. Hepinizin bayramını şimdiden kutluyor ve yollarda olan herkese kazasız belasız yolculuklar diliyorum. Bugün sizlerle harika bir diyet önerisi paylaşacağım.  2 günlük bir liste ve daha uzun süre yapmamanız gerekiyor. İki ayrı amaca hizmet ediyor bu diyet.
Birincisi ödem ve şişkinlikleri  atmanız için birebir. Malum biz hanımların zaman zaman dönemsel şişkinleri olabiliyor o dönemlerde de bu diyet çok işe yarıyor. İkincisi ise diyet öncesi hazırlık sağlıyor. Yani diyete  başlamadan önce 2 gün bu diyeti uygulamak bedenimizi hazırlıyor. Diyeti esmer pirinçle de beyaz pirinçle de yapabiliyoruz. Pirincin yararlarını da unutmamak gerek. Pirinç, E ve B vitamininin yanı sıra önemli elementler ve mineralleri de bünyesinde bulunduruyor. Yüksek potasyum içeriği sayesinde vücudun kendi toksin temizleme sistemi için faydalı olan diüretik özelliklere sahip. Lifli bir besin maddesi olan pirinç bu özelliği nedeniyle oldukça sağlıklı ve bağırsaklar için faydalı. Bu da pirinci, mide ve bağırsak şikayetleri veya hastalıkları bulunanlar ve ayrıca yüksek tansiyonlular için özellikle uygun bir besin haline getiriyor. ıçerdiği kalsiyum kemiklerin gelişimini, cildin ve tırnakların parlaklaşmasını sağlıyor. Zengin bir karbonhidrat deposu olduğundan enerji veriyor. Karmaşık karbonhidrat yapısı ve düşük yağ içeriği, düşük kolesterol diyeti için pirinci vazgeçilmez kılıyor. 100 g pişmiş pirinçte yaklaşık 100 kcal var ve bu da onu mükemmel bir düşük kalorili yiyecek haline getiriyor. Tabii ki bu değerler pirincin sade haliyle geçerli.

işte 2 gün uygulayacağınız pirinç lapası diyeti :

1 çay bardağı pirinç
3 çay bardağı su  (haşlamak için)
Üzeri için

– kırmızı pul biber
– nane
– sumak
– kara biber

Üzerine 2 tepeleme yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt
pirinci suda altı yapışmayacak şekilde haşlayın.azcık suyu kalacak zaten.soğutun ve dilediğiniz gibi baharatlandırarak 2 gün tüketin.yanı sıra meyve ve salata da tüketebilirsiniz.
Gün içinde 2 Litre su içilecek.
Ayrıca isterseniz şekersiz kahve ve bitki çayları da içebilirsiniz. Hatta diyet kola bile!

Destek olun lütfen
Şuan ‘En Çalışkan Blog’ kategorisinde yarışmacıyım desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar. oy vermek kesinlikle ücretsiz ve sadece 1 dakika sürüyor. Benim için 1 dakika ayırırsanız çok mutlu olurum. http://bumerang.hurriyet.com.tr/bumerang-odulleri/58034.htm 

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir