Protein Diyeti ile günde 500 gram verin

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
protein diyeti - Protein Diyeti ile günde 500 gram verin

Yeni yıl yaklaşıyor. Bir yandan hediye telaşı, bir yandan yeni yıla daha güzel görünmek istemenin verdiği telaş aldı başını gidiyor. Yeni yıl için yeni kararlar alınıyor. Daha zayıf olmak hemen hemen herkesin listesinde. İşte sizi 1 haftada 3-4 kilo arası inceltmeyi hedefleyen bir diyet: Protein Diyeti.  Protein daha çok yağları yaktığı için verilen kilolar da geri alınmıyor. 

Sabah Kahvaltısı: Kahvaltıda 1 tabak doğal yoğurt veya bunun yerine 200 ml doğal süt ya da 100 gram kadar yağsız beyaz peynir tüketmelisiniz. Bu tercihlerin yerine jambon da alabilirsiniz ama sadece 2 parça. 1 adet istediğiniz meyve. Bunların yanında şekersiz çay veya  kahve.

Öğle Yemeği: Öğle yemeğinde 200 gram yağsız balık yenmelidir veya 150 gram kırmızı et tüketilmelidir. Bunun yerine 2 tane haşlanmış yumurta veya 4 dilim pişirilmiş jambon yenmelidir. Ya da bunun yerine 200 gram kadar sebze yemeği yanında 2 haşlama yumurta tüketilmelidir.

Akşam Yemeği: 200 gram kadar haşlanmış veya buğulama yapılmış balık ya da 150 gram kadar kırmızı et.  Bu menünün yerine 4 parça somon yanında 200 gram haşlanmış sebzelerden yemek. Bu sebzeler mantar, kereviz, kabak, ıspanak gibi az kalorili besinlerdir.

Bu diyet sırasında proteinin böbreklere yüklenmemesi için daha fazla su içmeniz gerekiyor. Ayrıca protein diyeti 1 haftadan uzun süre yapılmamalı. Başarılar.

Twitter’dan takip için buraya
byIVAN ‘dan yılın en tatlı çekilişi için buraya
Bet’h Butik’ten hediyeler için buraya

Bir cevap yazın