SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR NASIL YAPILIR – SAÇ MEZOTERAPİSİ KAÇ SEANS SÜRÜYOR KİMLER YAPTIRABİLİR

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

sağlık,mezoterapi nedir,mezoterapi kimlere yapılır,saç mezoterapisi nedir,saç mezoterapisi nasıl yapılır,saç mezoterapisi kaç para,mezoterapi sağlıklımı,saçın köküne vitamin yapılması nasıl,saçın dibine iğneyşle vitamin enjekte etmek,saçın köküne iğne ile vitamin yapmak,saçın köküne öezoterapi yaptırmak,mezoterapi nasıl yapılıyor,mezoterapi  yaptırmak kaç para,saç mezoterapisi yaptırmak kaç para mezoterapi ne kadar sürüyor ,saç mezoterapisi yaptırmak saç çıkartıyormu,mezoterapi saç çıkartır mı,mezoterapi yaptırılmalımıdır

saç mezoterapisi - SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR NASIL YAPILIR - SAÇ MEZOTERAPİSİ KAÇ SEANS SÜRÜYOR KİMLER YAPTIRABİLİR

Son zamanların modası olan ve saçları ile sorunları olanları, daha sağlıklı olmasını isteyenlerin ve saçları çok dökülenlerin yaptığı bir uygulama olan Saç Mezoterapisi hemen
hemen yaptıran herkesin isteklerini karşılıyor. Hemen hemen herkesin tek derdi olan saç dökülmesi değişik sebeplerle olabiliyor. Her saçı dökülenin saç dökülme sebebi farklı ama, saç dökülmesini önlemenin yolu ise aynıdır.

Saç dökülmesinin önlenmesi için yapılan işlemlerin başında gelen saç mezoterapisi işlemi yaptıranların yorumlarına ve halen daha devam ederek çoğalmasına bakılırsa işe yaradığının göstergesidir. Peki Saç mezoterapisi nedir, nasıl yapılır, kaç seans sürer, saç mezoterapisi ne sıklıkla yapılmalı ve nerelerde yapılmalıdır gibi merak edilenleri sizler için derledik.

Saç Mezoterapisi Nedir

Saç mezoterapisi, klasik anlamda bilinen mezoterapinin saçlı deriye uygulanması işlemidir. Sadace saçlı deri değil, kaşlar, favoriler, bıyık ve sakal bölgesine de mevcut olan kılların yapısını güçlendirmek için mezoterapi yapılabilir. Saç mezoterapisinden , kıl bulunan bütün alanlara yapılan ve foliküler ünitenin gücünü arttırmaya dönük tedavilerin tümü anlaşılmalıdır. Ancak çoğunlukla sorun saçların dökülmesi olduğundan ve amaç saçlı deriyi güçlendirmek olduğundan saç mezoterapisinden saçlı derinin mezoterapisi anlaşılır.
Saç mezoterapisinin temeli, ilgili bölgeye özel olarak hazırlanmış bir ilacın enjektör ve tercihen mezoterapi tabancası yardımı ile zerk edilmesidir. Sorun çoğunlukla saç dökülmesi veya saçların olması gerektiğinden daha zayıf olmasıdır. Mezoterapi uygulanan saçlı deri bölgesi bu sayede hem daha fazla kanlanır, hem de ilaçların yardımı elde edilen bu etki uzun bir zamana yayılır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır

Mezoterapi: Saç dökülmesi problemi yaşayan ve saçlarının canlı olmasını isteyen herkesin tercih ettiği yöntemlerin başında gelir. Bu uygulama çok ince uçlu iğnelerle uygulanan, direkt saç köklerinin olduğu bölgeye enjekte edilerek yapılan tedavi yöntemidir. Özellikle saç köklerinin olduğu bölgeye enjekte edilerek yapılan bu tedavi saç köküne işlediği için döküklen veya canlılığını yitiren saç köklerinin güçlenmesini, daha parlak olmasını kökten uca besleyerek onarır. İçeriğinde; biotin, bepantenhe, b12, kükürt, selenyum, demir, elastin, kollogen tetikleyiciler, keratin yapı bileşenlerinden oluşmaktadır. Bu ilaçlar deride kan dolaşımını arttırır. Kan dolaşımını hızlandırır. Saç köklerini besleyerek saç kökünden ucuna kadar canlı ve parlak görünmesini sağlar. Saçların parlak olması, canlanarak ışıl ışıl bir görünüme kavuşması için problemin doğru saptanması çok önemlidir.

Saç Mezoterapisini Kimler Yaptırabilir

Saç dökülmesi sorunu yaşayan hemen hemen herkese saç mezoterapisi rahatlıkla yapılabilir. Mezoterapi talebinde bulunan hastaların hemen tümü saç dökülmesi, saçların cansızlığı, saçların hacimsiz görünmesinden şikayet eden kişilerdir. Tıbbi açıdan aşağıdaki kişilere saç mezoterapisi yapılması önerilir:
saç dökülme sorunu yaşayanlar
İnce telli ve hacimsiz saçlara sahip olanlar
Saçlarının cansızlığından yakınanlar
Saçlarının parlaklığını kaybettiğini düşünenler
Saçlarının eskiye oranla seyrekleştiğini farkedenler
Alın çizgisi gün geçtikçe daha geriye gidenler
Tepe bölgesi, kulak üstleri veya şakaklarının açıldığını farkedenler
Ailesinde kellik sorunu olan potansiyel hastalar
Saç dökülmesine sebebiyet veren ilaç kullananlar
Kemoterapi görenler
Saç ekimi yaptıranlar
Kaş, favori, bıyık , sakal bölgelerinde dökülme sorunu yaşayanlar
Saçkıran hastaları
Yanlış ilaç kullanımı sonucu saçlarını kaybedenler
Çok sık fön çektiren,boya yaptıranlar
Saçları fazlasıyla ısıya veya zararlı ışınlara maruz kalan işlerde çalışanlar

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Sürer

Saç Mezoterapisi kişinin saç kökü durumuna göre veya şikayetlerine göre farklılık göstermektedir. Normalde haftada bir kez toplam 4 seans veya iki haftada bir kez 4 seans olmak üzere toplam 8 seans olarak sürdürülmesi gerekmektedir. 3 ayda bir uygulanan terapilerde mevsim terapisi olarak adlandırılır. Genelde saç dökülmesi mevsim geçişlerinde sıkça kendini gösterdiği için 3-4 ayda bir uygulanmasında yarar vardır. 6 ayda bir yapılan mezoterapide ise, risk grubuna girmeyen kişilerin de tercih ettiği zaman aralığıdır. Yurt dışında yaşayan hastaların da 8 aylık aralarla uygulattırdığı mezoterapi yönteminde daha çok saçların güçlenmesi ve mesim geçişlerinde de saç dökülmemesi problemini yaşamamak için yapılması çok yararlıdır.

Bu konuda soru sormak veya muayene randevusu almak için lütfen arayın: +90 212 280 08 00 (Kaynak: Dr. Hamid Aydın’ın ilgili makalesi. Not: sacmezoterapisi.com sitesinden alınmıştır

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir