Safari, iOS 13.3 ile donanım güvenlik anahtarlarını desteklemektedir.

Safari, iOS 13.3 ile donanım güvenlik anahtarlarını desteklemektedir.
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Safari iOS 13.3 ile donanim guvenlik anahtarlarini desteklemektedir - Safari, iOS 13.3 ile donanım güvenlik anahtarlarını desteklemektedir.

Apple dün iOS 13.3 beta sürümünü geliştiricilere ve halka açık beta test cihazlarına sundu. Ancak, Safari kullanıcılarının iki faktörlü kimlik doğrulama için donanım güvenlik anahtarlarını kullanmalarına olanak veren yeni bir şıklık özelliğine sahiptir.

Göre sürüm notları:

(Safari) artık Safari, SFSafariViewController ve ASWebAuthenticationSession'da, Safari, SFSafariViewController ve ASWebAuthenticationSession'da, WebAuthn standardını kullanarak gerekli donanım özelliklerine sahip cihazlarda desteklemektedir.

Güvenlik anahtarları, hesap güvenliğini artırır çünkü çevrimiçi bir servise giriş yaparken bir kişinin kimliğini şifreli olarak doğrulamak amacıyla tasarlanır, böylece kullanıcıları hesap ele geçirme saldırılarına karşı korur.

İsveç merkezli Yubico’nun açıklanması dikkat çekiyor YubiKey 5Ci iPhone ve iPad için bu yılın başlarında. Yıldırım etkin anahtarı, kullanıcıların kendilerini 1Password, Bitwarden, Dashlane ve LastPass gibi parola yöneticileriyle doğrulamasını sağlar.

Ancak, yalnızca Brave hariç, platformdaki Safari ve diğer web tarayıcılarını desteklemediği için kullanımı sınırlıydı.

App ilk oldu güvenli phishing dayanıklı kimlik doğrulamasını desteklemek için web tarayıcı YubiKey 5Ci aracılığıyla, kullanıcıların Dropbox, Keeper Security ve SecMaker gibi birçok hizmete giriş yapmalarını sağladı.

WebKit tarayıcı oluşturma motoru, Safari'yi ve platformdaki tüm üçüncü taraf tarayıcıları destekleyen motorla, bu değişiklik umarım FIDO2 uyumlu USB güvenlik anahtarlarını çok daha kullanışlı hale getirmelidir.

Kimlik güvenliğini sağlama ihtiyacı, veri ihlallerinin ardından ivme kazandığından, güvenlik anahtarı tabanlı kimlik doğrulama çözümleri, hesapları yetkisiz erişime karşı korumak için uzun bir yol kat edebilir. kimlik bilgisi doldurma saldırılar.

İOS 13.3'ün (ve iPadOS 13.3) ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında henüz bir kelime yok, ancak umarım önümüzdeki ay da bir gün bekleyebilirsiniz.

Sonraki oku:

İsviçre, müşterileri için şifreli para birimini tutan başka bir 'Bitcoin bankası' aldı

Bir cevap yazın