TELEFONUN EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ ALMAK NASIL – TELEFON EKRAN RESMİ NASIL ÇEKİLİR

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
ekran görüntüsü alma - TELEFONUN EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ ALMAK NASIL - TELEFON EKRAN RESMİ NASIL ÇEKİLİR

TELEFONDA EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALMAK

Günümüzün artık vazgeçilmezi olan ve hemen hemen hepimizde bulunan, elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlar hızla yaygınlaşmaya devam ediyor.
Neredeyse her üç ayda bir yenisi çıkan Android İşletim Sistemli Akıllı Telefonlar hayatımıza büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Bazen cep telefonumuzdaki ekran görüntüsünü almak isteriz yani bir video izlerken yada bir sitede gezerken o an o ekrandaki görüntünün resmini almak isteriz.
Akıllı telefonlarda ekran görüntüsü alma işlemi için sadece bir iki tuşa basmanız yeterli olacaktır.

Sizlere bu yazımızda Android İşletim Sistemli Akıllı Telefonlarda ekran görüntüsü almak nasıl olur, Ekran görüntüsü almak için gerekli olanlar neler bunlar hakkında bilgileri sizler için derledik.

AKILLI TELEFONLARDA EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALMAK

Akıllı telefonlarda o anki ekranda bulunan görüntüyü almak için yapmanız gereken tek şey, telefonunuzun ses kısma tuşuna ve aynı anda kilit yani açma kapama tuşuna basmanız ve biraz beklemeniz gerekiyor. Sonrasında o anki ekran görüntüsünün resmini çekmiş oluyorsunuz.

Tuşlara aynı anda bastığınızda ve işlemi başarı ile tamamladığınızda yukarıdaki bildirim bölümünde bir bildirim alır ve ekranda fotoğraf çekimi ile ilgili bir hareketlenme olur ve deklanşör sesi duyarsınız. O an fotoğrafını çektiğiniz ekranın resmini ise telefonunuzun galerisinde ”Screenshots” albümünde bulabilirsiniz.

ekran görüntüsü alamak nasıl, telefonun ekran görüntüsü nasıl alınır, nasıl telefon ekranının resmi çekilir, cep telefonu ekranının resmini çekmek nasıl, akıllı telefonlarda ekran resmi nasıl çekilir, telefonlarda ekran görüntüsü almak için hangi tuşlara basılır, ekran görüntüsü almak için hangi tuşlar kullanılır, android ekran görüntüsü almak, samsung telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır, HTC telefonlarda ekran resmi nasıl çekilir, discovery mabile telefonlarda ekranın resmi nasıl çekilir, iphone ekran görüntüsü, cep telefonu ekran görüntüsü,

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir