"Stresten Uzak Dur!" Saçmalık!!!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
stresli kadın - "Stresten Uzak Dur!" Saçmalık!!!
                      İnternette okuduğum bir haber üzerine yay gibi gerilmeme sebep olan stres konusunun yıllarca popülaritesini hiç kaybetmeyeceği kesin.

Kadınlar Kulübünün Facebook sayfasından gelen akıllı sütyen isimli haberi okuduğumda, kilolu insanlar için faydalı olabilir mi acaba diyerek haberi açtım. Sayın microsoft çalışanlarının boşa kürek çektiklerini anladım. Neden derseniz, kadın olmak bile bu dünyada tek başına stres nedeni değil mi? 


                      Kadın olmak hem ülkemizde hem dünyada öyle büyük bir stres faktörüdür ki bunu sadece bizler anlayabiliriz. Zaten erkekler anlayabilmiş olsaydı hiç şüphesiz dünyanın en güzel duygusu derdik.

                     Peki streslerimiz nasıl oluşuyor? Buyrun bakalım;
 1. Çocukluğumuzda sapık adamlardan kendimizi korumak için strese gireriz.
 2. Haa birde bu yetmezmiş gibi kazara düşüp özel bölgemizden kan gelirse eğer apar topar kadın doğumcuya götürülüp, hasar varsa rapor aldırılır yoksa anamızın babamızın içi rahatlar. Ele güne rezil olurlar yoksa demi?
 3. Biraz büyürüz kocanın kölesi ol diye, annelerin ev işi dayatmaları yüzünden strese gireriz.
 4. Genç kız oluruz korumamız gereken bir et parçamız olur, erkekler onun bunun koynunda gezerken bizler onların egolarını tatmin etsin diye, o et parçasına bir şey olmasın diye strese gireriz.
 5. Birde aşık olduysak vay halimize canımıza okumalıdır o adam gördüklerimiz. Acının dibine vurdurup sizi ortada bırakırlar.
 6. Evlenip her şeyden kurtulacağız derken ilk zamanlar meşhur cicim ayları biter, dünyamızı tersine çevirirler.
 7. Çevrenin, ailelerin “çocuk yap bak eve nasıl bağlanıyor kocan” ısrarlarına dayanamayıp birde çocuk yaparız. Adam olup zaten evine bağlı olması gerektiğini hiçbiri bilmiyor sanki. Yok! Bunun açıklaması sen az çektin kızım, birde çocuğa eziyet çektirsin bu öküz, demekten başka ne anlama geliyor?
 8. Çocuk doğana kadar şanslıysan kocan karnında bebek var diye anlayışlıymış gibi davranır. Bunu popülasyonun sadece % 20 si yapıyor umutlanmayın yani. O % 20 dışındaysanız adamın ne bebek umurunda olur ne de sen olursun. Çektiğin ızdıraplar yetmezmiş gibi artık birde doğacak çocuğun için endişelenmek zorundasındır.
 9. Çocuk doğar stresten bir ton kadar kilo almışsındır. Kendini nasıl hissettiğin kimsenin umurunda bile değildir. Süt yapar şunu ye, gaz yapar çocuğa bunu yeme diyen çok bilmiş aile fertleri o çocuğun sizin çocuğunuz olduğunu unutur. Size sadece süt ineği gibi bakmaya başlar. Siz anne olmanın gururunu bile yaşayamadan kendinizi bir hiç gibi hissetmeye başlarsınız. Zaten istedikleri sizin özgüveninizi yerle bir etmek, yardımcı olmak olsa sizin fikirlerinize de saygı gösterirlerdi değil mi?
 10. Siz gecenizi gündüzünüze katıp bebeğinizi büyütmeye çalışırken biricik kocanız kilolarınızı bahane ederek ya aldatır, ya da aşağılamaya başlar.
 11. Sen zannedersin ki kilolarımı verirsem benimle ilgilenecek. Pehh adam eğer sana gerçekten değer verseydi sen, stressiz bir hamilelikte zaten bu kadar kilo almaz, çocuğunu paşalar gibi büyüttüğünde zaten vermen gereken bir kilon olmazdı.
 12. Eğer ki aldatıldığını fark ettiysen senin egon da burada devreye girer. Ya kaybetmeyi hazmedemediğinden ya da ayrılmanın getirdiği ekonomik sorumluluğu üstlenecebilecek bir statüde olmadığın için dizini kırıp evinde çocuğunla oturursun.
 13. Ayrıldıysan zaten vay haline! Bu namus abideleri için kolay av statüsüne girmiş bulunmaktasın. Hayırlı olsun. Bir diğer seçenekte etrafındaki herkes seni apar topar evlendirmeye çalışır. Sen bir şey beceremezsin ya erkekler her haltını halleder senin.

          14,15,16 saymakla bitmez bunlar. Dayak, şiddet, hakaret bunlara hiç girmedim bile fark ettiyseniz. Durumumuz belli, stres yapan etkenler belli, o zaman bu buluşlar sizce kadınları stresli ortamlardan uzaklaştırmak için mi yapılmalı?


           Sayın microsoft çalışanları emeğinize saygımız sonsuz ama iki dakikada bile sizlere sıralayabileceğimiz bu kadar stres faktörümüz varken bizi stresli olduğumuz yerlerden uzaklaştıracak değil, strese neden olan faktörleri düzeltecek bir buluşunuz varsa başımızın üstünde yeriniz var. 

                                           Görüşmek üzere…
AKILLI SÜTYEN - "Stresten Uzak Dur!" Saçmalık!!!
          

Bir cevap yazın