Webmaster Forumları ve WMaraci!

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
250x250 - Webmaster Forumları ve WMaraci!

Birçok webmaster forumu vardır.Yerli yabancı hemen hemen hepsini takip ederim. Yeni temalardan, yeni özelliklerden,yeni gelişmelerden haberdar olmak için webmaster forumları güzel mekanlardır.

Aklınıza takılan bir sorunun cevabını internette bulamadığınız zaman bir bilene danışabileceğiniz yerlerdir.
İşin içinden çıkamadığım zamanlarda bu forumlar imdadıma yetişmiştir.
Bir webmaster forumu nasıl olmalıdır isimli bir yazıyı daha önce yazmıştım. Bu yazımda da bahsettiğimi gibi webmaster forumları bir sivil toplum kuruluşu gibi çalışır ve gayr-i resmi web tasarım işi ile ilgilenenleri bir araya toplar.
Başka bir deyişle webmaster forumları web tasarımcıların sendikalarıdır diyebiliriz.
Bu forumlar arasında wmaracı’nın yeri her zaman başkadır. WMaraci isimli webmaster forumunu neredeyse ilk açıldığı günden beri takip eder ve tüm işlemlerimi buradan yaparım. Bu forum sayesinde güzel dostluklarımda oldu.
Şuan birlikte çalışıp bir çok projede yer aldığım samimi arkadaşlıkları bu forum sayesinde kurdum.
WMaracı’nı diğer forumlardan ayıran özellikler vardır. Samimiyet bunların en başında gelen özelliktir.
WMaracı’nın herkes tarafından kullanılması sonucu günlük siteyi ziyaret kişi sayısının yüksek olması hep güncel kalmasını ve bir soru sorduğunuzda kısa sürede cevaplanmasına imkan veriyor.
Blog Yazarları içinde bu forumun ayrı bir yeri vardır. Blog Yazarlığının gelişmesi ve blog yazarlarının birbirleri ile kaynaşması için bir aracı oldu diyebiliriz.
Diğer webmaster forumlarında gördüğüm dikdatörlüğü WMaracı’nda görmedim. Başka bir forumda bilerek yada bilmeyerek yapacağınız bir hata sonucu hemen üyeliğiniz dondurulur ve siteden uzaklaştırılırsınız. WMaracı bir webmaster’ın ihtiyacı olan her türlü imkanı kullanıcıya sunuyor.
Eğer bir blog yazarıysanız ve henüz wmaracı ile tanışmadıysanız çok şey kaybettiğinizi söylemem gerekir.
Vural Egemen Sarıgöz

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir