Yağ yakan maydanoz kürü

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
maydanoz suyu - Yağ yakan maydanoz kürü

İbrahim Saraçoğlu’nun harika önerilerinden biri daha. Hem yağ yakmanıza yardımcı olacak, hem karaciğerinizin yağlanmasını önleyecek, kolesterol düşürecek, hem de cildinizi güzelleştirecek. Daha ne olsun. 15 gün süren bu harika kürü denemek gerek.


Hazırlanışı:
15-16 tane taze maydanozu mutfak robotunuza veya blendırınıza elinizle biraz parçalayıp atın ve üzerine yarım limon suyu (iki yemek kaşığı) ve yarım bardak su ilave edin. Mutfak robotunuzu çalıştırın, iyice karıştırdıktan sonra sabah kahvaltısından en erken on dakika önce aç karnına tamamını için. Onbeş gün ara vermeden her gün sabah bu kürü uygulayın ve onbeş günlük uygulamadan sonra bir hafta ara verin. Bir hafta aradan sonra tekrar onbeş gün aynı şekilde uygulayın ve kürü sonlandırın.  Beş-altı ay sonra durumunuza göre bu kürü aynı şekilde tekrar edebilirsiniz.

Uyarı
Düşük tansiyon (hipotansiyon) şikâyetiniz var ise, maydanoz kürünü dikkatli uygulamanızı öneririm. Çünkü, maydanoz kürü tansiyon düşmesine neden olabilmektedir. Ayrıca Maydanozun içerdiği apiol maddesi her ne kadar uçucu özelliği olan bir yağ ise de, kalsiyumun emilmesini engelleyici (kalsiyum antagonist) özelliği de çok güçlüdür. Bu nedenle kalsiyum eksikliği  problemi ve osteoporoz rahatsızlığı olanların maydanozu ölçülü tüketmeleri gerekir. Yılbaşı önerilerime de göz atın tık tık 

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir