YASAKLI SİTELERE NASIL GİRİLİR – YOUTUBE VE TWİTTER NASIL GİRİLİR

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
DNS değiştirme - YASAKLI SİTELERE NASIL GİRİLİR - YOUTUBE VE TWİTTER NASIL GİRİLİR

Youtube Kapatıldı…

Dünyanın en büyük video sitesi lan Youtube 27 Mart 2014 itibari ile ülkemizde erişimi engellendi. Bir kaç gün önce yine sosyal medya sitesi olan twitter.com sitesinin kapanması ile büyük yankılar uyandıran site kapatma olaylarına 27 Mart günü youtube de eklendi.

Telekominasyon İletişim Başkanlığı tarafından erişimi engellenen www.youtube.com sitesine Türkiye’den erişim artık yasak. Youtube neden kapatıldı ve youtube ne zaman açılacak youtube nasıl girebilirim gibi aramalar internet ortamında aldı başını gidiyor.
youtube ne zaman açılacağı ile ilgili her hangi bir haber yada açıklama yapılmazken youtube.com sitesine girmenin yollarını sizler için paylaşacağız. Youtube girmek için yapmanız gerekenler ve ayarlar yazımızın devamında bulabilirsiniz.

1. Yöntem: Yardımcı Program Yüklemek 

– Ücretsiz bir program olan Hotspot Shield VPN programını kurmak yeterlidir. Programın erişim sitesine gitmek için ilgili linke tıklayın. (http://www.hotspotshield.com/tr)
– Ücretsiz İndir’e tıkladıktan sonra programı bilgisayarınıza indirmek için Download Now butonuna tıklayın.
– İndirdiğiniz dosyanın üzerine çift tıklayarak çalıştırın.
– Program kendini yüklemeye başlayacaktır.
– Yükleme bittiğinde karşınıza çıkan pencereden Son tuşuna basınız.
– Programı çalıştırdığınızda ayarlarınızı yapabilirsiniz.
– FULL PROTECTION: ON Durumunda olduğunda siteye erişim sağlayabilirsiniz.
– FULL PROTECTION: OFF Durumunda olduğunda ise program çalışmıyor demektir.
– TURN OFF Bu tuşu kullanarak istediğiniz zaman programı kapatabilirsiniz.

2. Yöntem: DNS Değişikliği 

– Bilgisayarımızın sağ alt köşesindeki simgelerden internet sağlayıcınızın ekran şeklinde olana sağ tıklayalım. Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni Aç‘a basalım.
– Açılan Yerel ağ bağlantısı‘na tıklayalım.
– Açılan yerel ağ bağlantısı penceresinden Özellikler‘e tıklıyalım.
– Açılan pencerede İnternet protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)‘ü seçiyoruz ve Özellikler‘e basıyoruz.
– Son olarak burada Aşağıdaki sunucu DNS adreslerini kullan‘ı aktif hale getiriyoruz ve “Tercih Edilen DNS Suncusu:” yazan alana şekildeki gibi 8.8.8.8. yazın. Bu ayardan sonra artık engelli sitelere ve diğer sitelere problemsiz erişebilirsiniz.

youtube nasıl girilir, youtube neden kapatıldı, youtube ne zaman açılacak, twitter ne zaman açılacak, twitter niye kapandı, yutupa nasıl girilir, yotuba nasıl girilir, yutupa girme yöntemleri, youtube girmek için neler yapmak gerekir, yasaklı sitelere nasıl girilir, yasaklı sitelere girme yöntemleri, yasaklı siteler için dns değiştirme, dns nasıl değiştirilir, dns değiştirmek yasak mı, dns değiştirmek tehlikelimi, dns değiştirirsem tayyip yakalarmı, facebok kapatılacak mı, facebok ne zaman kapatılacak, feys ne zaman kapatılacak, feysbuk kapatılacakmı,

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir