Zayıflatan baharatlar

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
indir 1 - Zayıflatan baharatlar

Kilo vermek isteyenler bazen umutsuzluğa kapılıp, kimyasal ilaçlara yöneliyorlar. YAP-MA-YIN! Kimyasal ilaçlar sizlere zarar vermekten öteye gitmez. Sağlığınızı fazlasıyla tehdit eden kimyasallar yerine doğanın bizlere sunduğu harika baharatlara yönelebilirsiniz. İnanın işe yarıyorlar. Bugün sizlere kilo verdiren, toksin atmanıza yardım eden, metabolizma hızlandıran harika baharatlardan bahsedeceğim.

TERE TOHUMU: Metabolizmanın canlanmasına yardımcı olur. Tiroidi tembel kişilerde daha verimli çalışmasına yardımcı olabilir.
GARCINIA CAMBOGIA: Küçük tropikal meyvedir. En büyük yararı, midenin beyne yolladığı doyma sinyallerini daha kuvvetli göndermesidir. Özellikle gerginlik ve stres altında fazla yiyen kişilerde iyi sonuçlar alınmıştır. Kalıcı kilo kaybına yardımcıdır. Vücutta yağ yakımını arttırarak kolesterol seviyelerini düşürür. İştah baskılama özelliği vardır. Kromla birlikte kullanılırsa, kan şekerini de dengeler. Şeker hastaları, hamileler, emzirenler ve demas sorunu olanlar kullanmamalı.
ZENCEFİL: Alınan besinlerin daha iyi sindirilmesine yardımcı olur. Bünyeyi kuvvetlendirir. Kilo verirken enfeksiyonlara yakalanma riskini azaltır.
YEŞİL ÇAY: Güçlü bir antioksidandır. Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Bağırsaktaki faydalı bakterileri artırıp sindirimine yardımcı olur.
BİBERİYE: Yağ metabolizması üzerinde olumlu etkisi vardır. Vücudu ısıtır, dolaşımı canlandırır.
KEKİK: Kolesterolün düşmesine yardımcı olur. Özellikle kekik suyu olarak tüketildiğinde yağ metabolizması üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Canlandırıcı, damar açıcı özelliği vardır.
FUNDA (çay olarak kullanılır): Aslında daha çok çay olarak kullanılır. Bir çay kaşığı kadar funda, suda kaynatılıp özü çıkartılıp içilebilir.
ZERDEÇAL: Özellikle safra ve karaciğer fonksiyonları destekleyerek vücudun detoksuna yardımcı olur.
SANDALOZ SAKIZI: Sabah ve akşamları nohut tanesi kadar sandaloz sakızı ve elma sirkeli ılık su yağ yakmanıza yardımcı olur.
WASABE: Japonların geleneksel olarak kullandığı bir acıdır. Metabolizmanın hızlanmasına ve canlanmasına yardım eder.
KIRMIZI PUL BİBER: Metabolizmayı canlandırır, yağları yakar ama iştah açabilir. Bu yüzden dikkatli olun.
KARANFİL: Toksin atmaya yardımcıdır.

MERCAN KÖŞK: Sindirim sisteminin daha iyi çalışmasına yardım eder.

Bir cevap yazın