Zoom : HC Haır Care

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
943263 542130972494678 102276225 n - Zoom : HC Haır Care
Kullanıcıların %92’si ürünlerin sonuçlarından memnun kalıyor. Güzellikleri ve daima bakımlı görüntüleri ile her zaman göz önünde olan ünlüler tercih ediyor ve kendi sosyal hesaplarında hayran kitlelerine öneriyorlar. Bu kadar olumlu cümlelere konu olan HC’yi mercek altına almak ve sonuçları sizlerle paylaşmak istedim. HC Haır Care Reklam ve Pazarlama Müdürü Oktay Değerli ile sizler için röportaj yaptım. Daha bakımlı, sağlıklı ve güzel saçlara kavuşmanın aslında hayal olmadığını farkettim. Boya, röfle, şekillendiriciler, ısılı işlemler ve diğer kimyasallarla küstürdüğümüz saçlarımızla barışma zamanı geldi diye düşünüyorum. Saçlarımızı yeniden mutlu olmamızı sağlayacak birbirinden etkili ürünleri ile dikkat çeken HC’yi daha yakından tanımaya ne dersiniz?
HC hakkında kısaca bilgi alabilir miyim?
HC HAIR CARE ya da kısaca HC, 2007 yılında Erc Bitkisel Kozmetik Laboratuarları tarafından tek ürün üzerine geliştirilmiş ve yıllar içerisinde ürün çeşitliliğini artırmış Türkiye’de üretim gerçekleştiren butik bir saç bakım ürünleri markasıdır. Tek bir çeşit ürün ile yola çıkmamızdan tam 7 yıl sonra, bugün geldiğimiz noktada Türkiye genelinde satış noktaları olan, çoktan yüzbinlerce kullanıcıya ulaşmış, ihracat yapabilen, ISO v.b. birçok kalite belgesi ve patent sahibi, giderek tanınan bir marka haline geldik. Ürün yelpazemiz, doğal fakat aynı zamanda etkili ve tüm saç bakım ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikteki özel ürünlerden oluşmakta.
HC ürünlerinin piyasada bulunan diğer markalardan ayrılmasının sebebini paylaşır mısınız? Farkınız nedir?
Aslında bu sorunun tek bir cevabı yok. En büyük farkımız, market ya da kozmetik raflarında görmeye alıştığımız sıradan piyasa ürünleri yerine, daha kişisel ve yüksek kalitedeki özel ürünler ile tanınıyor oluşumuz diyebilirim. Bir diğer farkımızın ise kullanıcılarımız ile sürekli etkileşim olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de özellikle kozmetik sektöründe, ürün kullanıcıları ile bizim kadar sıcak bir diyalog kurmayı başarmış çok fazla sayıda marka yok. Çünkü kozmetik, beğeni oranı söz konusu olduğunda oldukça riskli bir sektör. Bu nedenle markalar kullanıcıları ile etkileşime girmekten kaçınıyor. Fakat bu gerçekçi iletişim bize, ürün geliştirme aşamalarında kullanıcı tepkilerini doğru ölçeklendirme, daha başarılı formüller geliştirme ve kimi ürünlerimizde %90’lara varan beğeni oranı yakalama şansı tanıyor.
HC çatısı altında birbirinden farklı ürünler olduğunu biliyorum. Ürün yelpazeniz hakkında bilgi alabilir miyim?
1660963 657066774334430 1422336646 a - Zoom : HC Haır CareEn çok bilinen ürünümüz HC Complex. Tümüyle bitkisel bir ürün ve yavaş uzamadan dökülmeye kadar hemen her türlü saç probleminde yıllardır beğeniyle kullanılıyor. Ayrıca ürün yelpazemizde farklı saç tipleri için yine bitkisel içerikli şampuanlar ve saç kremimiz de bulunmakta. Bunların dışındaki ürünlerimiz ise oldukça iddialı olduğumuz saç maskemiz HC Ovex ve saç dökülmesi üzerine geliştirilmiş HC Doping.
Bakımlı saçlara kavuşmak için temizlik yeterli mi? Boya ve fönden uzak dursak bile şampuan dışında saç bakım ürünleri kullanmak gerekiyor mu?
Kimyasal işlemler sizin kontrolünüzde. Elbette bunlardan uzak durmak saç sağlığı açısından fayda sağlayacaktır. Fakat çevresel birçok faktör ne yazık ki kontrol dışı bir şekilde tüm hayatımızı etkiliyor. Bu duruma saçlarımız da dahil. Tüm dünyada son zamanlarda gelişen no-poo akımına kanıt olarak gösterilen eski fotoğraflardaki canlı ve parlak saçlı insanları ele alalım. Şampuanların bile icat edilmediği zamanlarda insanların daha parlak ve canlı saçlara sahip olduğu gerçeği, aslında çevresel faktörlerin, hava kirliliğinin, kimyasal uygulamaların da olmadığı bir dünyada mümkün olabilir. Böyle bir dünyada yaşamaya başlayana dek ise yapabileceğimiz doğru şeylerden bir tanesi, sürekli ve düzenli saç bakımını hayatımızın ve kişisel bakım rutinimizin mutlaka bir parçası haline getirmek olacaktır.
Temiz içerikli ürünler son zamanlarda herkesin tercihi. HC olarak ürünleriniz tamamen doğal mı?
Bu noktada öncelikle yaşanan bir kavram karmaşasından bahsetmek isterim. Kozmetik alanında kimi markalar, doğal, bitkisel, organik v.b. kavramları umarsızca kullanıyor. Haliyle tüketici ya karar vermekte zorlanıyor ya da satın aldığı ürün hakkkında yanlış bilgi sahibi oluyor. Örneğin herhangi bir “organik” ürünü ele alıyorsunuz ve sadece %2 oranında kullandığı bir bitkisel hammaddenin organik olduğunu, kalan kısmının ise tümüyle sentetik kimyasallar içerdiğini görüyorsunuz. Aynı şekilde doğal kelimesi kullanıldığında tümüyle bitkisel anlamı taşımıyor. Biz ise tüm ürünlerimiz ile ilgili içeriği şeffaf biçimde paylaşıyoruz. HC Complex, tümüyle bitkisel bir üründür ve içeriğinde toz zerresi kadar bile kimyasal katkı maddesi bulunmamaktadır. Diğer ürünlerimizde de hammadde tercihimizi sürekli doğal bileşenlerden yana kullanıyoruz. Örneğin şampuanlarımız içerisindeki beta-glukanı isveç yulaf kepeğinden, phytokeratin’i ise mısır, buğday ve soya proteinlerinden elde ediyoruz. Bunun gibi tüm bileşenleri, ucuz alternatif olan “doğala özdeşlerinden” değil, gerçekten doğal ve yüksek kalitedeki asıllarından seçerek formülize ediyoruz.
Zararlı işlemlerin en kötü sonuçlarından biri de uzamayan saçlar. Bir türlü uzatamadığımız saçlar için sizin öneriniz nedir?

Biz, kullanıcılarımıza saç uzama hızını artırmanın en iyi yolu olarak HC Complex’i öneriyoruz. Çünkü HC Complex, saçın uzama evresi olan anajende saç köklerini bitki özleri ile besliyor, nem ve yağ dengesini sağlıyor ayrıca uzama hızını yavaşlatacak etkenlere karşı güçlü bir koruma kalkanı oluşturuyor.
Günümüz hız zamanı. Vaktimizi alan, uğraştırıcı ürünlerden, bakım kürlerinden bir süre sonra vazgeçiyoruz. Ürünlerinizden HC Complex bu nedenle ilgimi çekti.  Saçlarım için tek ürünle birden fazla soruna çözüm bulacağımı iddia eden HC Complex hakkında bilgi alabilir miyim?
HC’nin ilk ürünü HC Complex, bitki özleri ve bitkisel yağlar ile birlikte birçok doğal vitamin ve mineral içeriyor. Saç dökülmesinin durdurulması, saç uzama hızının artışı, kepeğin ve saç derisi sorunlarının çözümü, yıpratıcı etkilere karşı koruma ve onarım, hacim ve parlaklık gibi birçok etkisi mevcut. Bizim ilk göz ağrımız ve en değer verdiğimiz ürünümüz. Bitki özlerinin uzun süren ekstraksiyon işleminden özel ve sağlıklı cam şişelere dolumuna kadar HC Complex üretiminin tüm aşamalarında müthiş bir titizlik gösteriyoruz.
Saç dökülmesine karşı ürünleriniz de bulunuyor. Saç dökülmesi sorunu olan okurlarıma hangi ürünleri öneriyorsunuz?
Dökülmenin türüne bağlı olarak, eğer kadın tipi veya mevsimsel bir dökülme ise HC Complex’i, hormonal veya erkek tipi genetik saç dökülmesi ise HC Doping’i öneririz. HC Şampuan ise her iki tür dökülmede de uygulamayı destekleyici bir ürün olarak tercih edilebilir.
Ürünlerinizi incelediğimde genel ortak özellikleri kısa süren uygulama ve hızlı alınan sonuçlar. HC Ovex bu ürünlerinizden biri. Ovex’i hangi durumlarda tercih etmeliyiz?
Biz Ovex’e “hızlı saç kurtarma terapisi” diyoruz. Çünkü ilk uygulamada bile 5 dakikada etki ediyor ve gözle görülür bir değişim ortaya çıkarıyor. Saçı yumuşatıyor, parlaklık kazandırıyor ve kolay şekil almasını sağlıyor. Bu etkileri uygulama sonrası 3-4 gün devam ediyor. Bu sebeple Ovex, saç bakımı için gereken vakti ayıramayanların da gözdesi oldu. Diğer HC ürünleri gibi Ovex de hiçbir zararlı kimyasal içermediği ve saçı ağırlaştırmadığı için ideal saç güzelliği arayan herkesin her durumda tercih edebileceği bir ürün.
Ürünleriniz ünlülerin de tercihi. Sizi tercih eden ünlülerden bir kaç isim alsam?
Işın Karaca, Burcu Güneş, Demet Akalın, Gizem Özdilli, Pınar Dilşeker, Nuray Hafiftaş, Seçkin Piriler, Eva Maya, Tanyeli, Bora Gencer, Hakan Ünsal, Servet Çetin, Müfide İnselel bu ünlü isimlerden sadece bir kısmı. Bir kısmına ait sitemizde yorumlar da mevcut. Bir kısmı ise sosyal ağ hesaplarında bizden memnun olduklarını zaman zaman dile getiriyorlar.
HC ürünlerine hangi yollardan ulaşabiliyoruz? Mağazalarda bulabilir miyiz? Online satış hizmetiniz hakkında bilgi alabilir miyim?
HC ürünlerini online satış sitemiz olan sacbakim.com adresinden temin edebilirsiniz. Sitede tüm ürünler kapıda ödeme yöntemiyle de satın alınabilmekte. Ayrıca hiç bir siparişten kargo ücreti almıyoruz. Bununla birlikte yine sitemizde Türkiye geneli satış noktalarımızı da bulabilirsiniz.
Bana ve okurlarıma zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum.

Rica ederim. Blogunuzda yer ayırdığınız ve takipçilerinize ulaşma fırsatı verdiğiniz için ben teşekkür ederim.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir